Giriş Yap  |   Üye Ol

Bizden Haberler

 • Advanced Techniques for Anterior Esthetic Composite Restorations
   
 • Endodontide Anatomik Şekillendirme ve Klinik Uygulamalar
   
 • İmplant Planlamasında Dental Volumetric Tomografi (CBCT) Kullanımı
  Diş Hekimliği’nin rutin uygulamaları arasında olan dental implantlar için planlama en önemli konuların başında geliyor. Ülkemizde dental radyoloji konusunda önden gelen isimlerden olanProf. Dr. Kaan Orhan’ın vereceği “İmplant Planlamasında Dental Volumetric Tomografi (CBCT) Kullanımı” eğitimi 9 Eylül  2023 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. 
 • Teşhisten Tedaviye Endodontide Radyografiler
   
 • Almanya İmplantoloji Programı
  İki yıl ara verdiğimiz yurt dışı programlarımıza yeni bir Almanya programı ile yeniden start veriyoruz. Dentsem ve Denta Solaris işbirliğiyle gerçekleştirilen Almanya seyahatinde katılımcıları, hem seminer hem de gezinin bir arada olduğu zengin bir program bekliyor
 • Tam Uygulamalı Butik Sinüs Lifting Eğitimi
  Bu güne kadar pek çok eğitimin öncülüğünü yapan Dentsem Diş Hekimliği Sürekli Eğitimi Merkezi, birkaç yıldır başarıyla gerçekleştirdiği Sinüs Lifting Seminleri’ni şimdi farklı bir konseptte, iki gün ve tam uygulamalı olarak diş hekimlerimizin ilgisine sunuyor. Sinüs Lifting üzerine Türkiye’de yayınlanmış ilk ve tek kitap olan “Her Yönüyle Sinüs Lifting” kitabının yazarı ve aynı zamanda sinüs lifting üzerine yurt içinde ve yurt dışında onlarca eğitim ve seminer vermiş olan Prof. Dr. Sertan Ergun tarafından verilecek sadece beş kişiye özel butik eğitimde, Sinüs Lifting ile ilgili hemen her bilgi teorik ve pratik olarak katılımcılara aktarılacak.
 • Hasta Memnuniyetinden Sadakate Etkili İletişim Eğitimi
   
 • Temel İmplantoloji Eğitimi
  DENTSEM│Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, planlanan eğitimlerin beklenenden erken dolması nedeniyle gelen talepler doğrultusunda Temel İmplantoloji Eğitimi için bir ek tarih belirledi. Doç. Dr. Alp Saruhanoğlu tarafından verilecek eğitim 2-3 Ekim 2021 tarihinde İstanbul Avrupa yakasında gerçekleştirilecek. Zengin teorik içeriğin yanı sıra, fantom modeller ve kuzu kafasında uygulamalar yapılacaktır. 
 • İmplant Çevresi Yumuşak Doku Problemleri ve Tedavi Yaklaşımları
   
 • Her Yönüyle Endodonti Kitabı Çıktı!
  Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, düzenlediği ulusal ve uluslararası diş hekimliği eğitimleri, kongre, sempozyum ve seminerlerin yanısıra kitap yayıncılığı konusunda da diş hekimlerimize önemli hizmetler sunmaya devam ediyor. Dentsem, her diş hekiminin başucunda bulunduracağı Her Yönüyle serisine bir yenisini daha ekledi. Ocak ayında çıkması planlanan “Her Yönüyle Endodonti” kitabı beklenen önce çıktı ve dağtımı başladı. Büyük ilgi gören, övgüler alan, bir başucu kitabı ve önemli bir kaynak nitelendirilen kitap için ön sipariş kampanyası Ocak ayı sonuna kadar devam edecek.
 • Tam Dişsiz Olgular İçin İmplant Üstü Sabit ve Hareketli Protezler
  Prof. Dr. Erhan Çömlekoğlu tarafından verilecek "Tam Dişsiz Olgular İçin İmplant Üstü Sabit ve Hareketli Protezler" semineri 20- 21 Ocak tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilecek.
 • “Hareketli Bölümlü Protezler / Klinisyenin Rehberi”
  Dentsem, diş hekimi muayenehanelerinin yanı sıra diş hekimliği fakültelerine de kaynak kitap niteliğinde olacak “Hareketli Bölümlü Protezler / Klinisyenin Rehberi” adlı kitabı Türkçe olarak Türk diş hekimlerinin hizmetine sunuyor. Prof. Dr. John D. Jones ve Prof. Dr. Lily T. Garcia tarafından yazılan kitabın çeviri editörlüğünü Prof. Dr. Bülent Uludağ ve Doç.Dr. Erdal Eroğlu yapıyor.
 • Sistemik Hastalıkların Gölgesinde Oral İmplantoloji
  Daha önce başarıyla gerçekleştirilen "Sistemik Hastalıkların Gölgesinde Oral İmplantoloji" semineri 18 Mart 2023 günü saat 13:00-17:00 saatlerinde yapılacak. Prof. Dr. Sertan Ergun tarafından verilecek seminer İstanbul'da gerçekleştirilecek. 
 • Uygulamalı Endokron Eğitimi
  Günümüzde diş hekimlerine en sık gelen vakalardan biri olan kanal tedavisi, vakada doğru şekilde uygulandığında üzerine yapılacak restorasyon biçimi doğru bir biçimde seçildiğinde uzun ömürlü ve memnuniyet oranı yüksek bir tedavi biçimi olacaktır. 
 • Dünya İDEX Fuarı için İstanbul’da buluşacak
  1.000’i aşkın markanın son teknoloji ürünleri tanıtılacak. Dünya İDEX Fuarı için İstanbul’da buluşacak .Türkiye’de iş hacmi 500 milyon dolara ulaşan diş hekimliği endüstrisi, dünyanın dört bir yanından gelen sektör profesyoneli ile İDEX İstanbul Fuarı’nda bir araya geliyor. Bu yıl 17. kez kapılarını açmaya hazırlanan fuarda yerli ve yabancı 1.000’i aşkın markanın ürünleri sergilenecek. 
 • İmplantı Yaptık, Peki Ya Sonra?
  Diş hekimlerimizin ilgisine yepyeni bir eğitim başlığı daha sunuyoruz.
 • Uygulamalı Apikal Cerrahi Eğitimi
  Türkiye’de diş hekimliği alanında mezuniyet sonrası eğitim organizasyonunda öncü ve lider olmayı sürdüren DENTSEM | Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, Türkiye’de ilk kez yapılacak bir eğitimi daha diş hekimlerimizin ilgisine sunuyor.
 • Dört İmplant Üstü Sabit Protez Konsepti Eğitimi
  “Dört İmplant Üstü Sabit Protez Konsepti” eğitimi 18-19 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.
 • Her Yönüyle Sinüs Lifting Semineri
  Dentsem  Diş Hekimliği Sürekli Eğitimi Merkezi’nin Ağustos ayında çıkardığı, Türkçe ilk sinüs lifting kitabı olma özelliği taşıyan “Her Yönüyle Sinüs Lifting” kitabı kısa sürede büyük ilgi gördü ve beğeni topladı. 
 • Dijital Diş Hekimliğinde A’dan Z’ye İndirekt Restorasyonlar
  Dentsem Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, diş hekimliği alanında ihtiyaç duyulan başlıklarda eğitim düzenlemeye devam ediyor. Şimdi de “Dijital Diş Hekimliğinde A’dan Z’ye İndirekt Restorasyonlar ve Konvansiyonel Teknikler İle Karşılaştırmaları” başlıklı eğitimi diş hekimlerimizin ilgisine sunuyor.
 • 'Her Yönüyle Maksiller Sinüs Lifting Teknikleri' kitabı çıktı
  Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, düzenlediği mezuniyet sonrası eğitimlerin yanı sıra çok sayıda ulusal ve uluslararası kitabın da yayıncılığını üstlenerek yoluna devam ediyor. Dentsem, oral ve maksillofasiyal cerrahinin en sık uygulanan işlemlerinden biri olan maksiller sinüs lifting konusunda yeni bir kitabı daha diş hekimlerimizin ilgisine sunuyor.
 • “Oklüzyon, Eklem Rahatsızlıkları ve Splint Yapımı Eğitimi” başarıyla gerçekleştirildi
  Kontenjanı kurs tarihinin bir ay öncesinde dolan ve Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atila Ertan tarafından verilen “Oklüzyon, Eklem Rahatsızlıkları ve Splint Yapımı” eğitimi 28 Nisan tarihinde İstanbul’da yapıldı. Uygulama bölümü ile ön plana çıkan eğitim teorik bölümü ile de tam puan aldı. Her iki katılımcının bir artikülatör ile uygulama yapma imkanı bulduğu kurs Eleksan firmasının destekleri ile gerçekleştirildi. 
 • Katılımcılardan Uygulamalı Lazer Eğitimi’ne tam not
  Dentsem tarafından organize edilen Uygulamalı Sert ve Yumuşak Doku Lazer Eğitimi 19 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul Taksim’de gerçekleşti. Hem sert hem de yumuşak doku lazer uygulamalarının anlatıldığı eğitimde, Dt. Tunç Berge, Dt. Nuran Çulcuoğlu, Dr. Ebru Okan ve Prof. Dr. Tosun Tosun'dan oluşan lazer konusunda deneyimli bir eğitmen grubu bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.
 • PRF (Trombositten Zengin Kan Konsantartları) ve Diş Hekimliğindeki Uygulamaları
  Dentsem  Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, yeni bir eğitim başlığını daha diş hekimlerimizin ilgisine sunuyor. Eğitmenliğini Dr. Bilge Duymaz’ın yapacağı “PRF - Trombositten Zengin Kan Konsantratları ve Diş Hekimliğindeki Uygulamaları” eğitimi İstanbul’da gerçekleştirilecek. 
 • Oklüzyon, Eklem Rahatsızlıkları ve Splint Yapımı Eğitimi
  “Oklüzyon, Eklem Rahatsızlıkları ve Splint Yapımı” eğitiminin yeni tarihi açıklandı. Eğitmenliğini daha önce onlarca kurs, seminer ve kongrede konuşmacı olan Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi ve Dekanı Prof. Dr. Hakan Akın'ın yaptığı eğitim, iki tam gün olarak planlandı.
 • Cerrahi ve Protetik Açıdan İmplant Komplikasyonları Semineri
  Dentsem Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, yepyeni ve ilgi çekecek “Cerrahi ve Protetik Açıdan İmplant Komplikasyonları” başlıklı semineri diş hekimlerimizin ilgisine sunuyor.
 • Klinik Pratiğinde Dental Fotoğrafçılık
  Dentsem'in düzenli olarak gerçekleştirdiği dental fotoğrafçılık eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. 
 • Butik Endodonti Eğitimi
  Dentsem | Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi yeni konsept bir endodonti kursunu daha siz değerli diş hekimlerimizin ilgisine sunuyor. Dr. Toygan Bora ve Dr. Erdal Pehlivanoğlu’nun birlikte planladıkları butik endodonti kursları serisi devam ediyor. Bu kursların en önemli özelliği 6 kişi ile sınırlı olması ve birebir kök kanal anatomisini yansıtan replika dişler üzerinde güncel döner alet sistemleri ile katılımcılara doğru ve etkin kök kanal şekillendirmesi yapmalarını sağlamaktır. 
 • İmplantüstü Protezlerde “Küçük Fikirler Büyük Çözümler” Semineri
  Dentsem Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, İmplantüstü Protezlerde “Küçük Fikirler Büyük Çözümler” Semineri’ni diş hekimlerimizin ilgisine sunuyor. 16 Aralık tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan seminer, Doç. Dr. Tolga Akova tarafından verilecek. 
 • Piezo Cerrahi İle Sinüs Yükseltme ve Kemik Uygulamaları
  Bugüne kadar onlarca başlıkta eğitim açıklayan ve başarıyla gerçekleştiren Dentsem Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi yepyeni bir eğitimi daha dişhekimlerimizin ilgisine sunuyor.
 • İmplant Planlama ve Conebeam Tomografi Okuma Teknikleri
  Bugüne kadar yüzlerce eğitimi başarıyla gerçekleştiren Dentsem Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, yepyeni bir eğitimi daha dişhekimlerimizin ilgisine sunuyor. 
 • Kuşadası İmplantoloji Sempozyumu
  İmplanta dair pek çok başlık, konunun usta isimleriyle Kuşadası İmplantoloji Sempozyumu’nda masaya yatırılıyor. Katılımcılar bir taraftan implant konusundaki bilgilerini tazelerken diğer taraftan da Türkiye’nin gözde tatil mekanlarından biri olan Kuşadası’nın en lüks otelleri arasında yer alan Flora Garden Ephesus’da küçük bir tatilin keyfini yaşayacaklar.
 • Dentsem'den Yeni Bir Kitap: “İmplant Diş Hekimliğinin Temelleri”
  Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, düzenlediği mezuniyet sonrası eğitimlerin yanısıra önemli uluslararası diş hekimliği kitaplarını da Türkçe olarak diş hekimlerimizin hizmetine sunmaya devam ediyor. Dentsem, şimdi de içeriği ve sunum biçimiyle oldukça ilgi çekecek özellikle temel implantoloji konusunda başucu kitabı olacak “İmplant Dişhekimliğinin Temelleri” kitabının baskısını tamamladı.
 • Otojen Kemik Uygulamaları Eğitimi
  Diş hekimliğinin her alanında olduğu gibi implantoloji ve cerrahi konusunda da pek çok farklı eğitim başlığını başarıyla gerçekleştiren Dentsem | Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, yine diş hekimlerimizin ilgisini çekecek yep yeni bir eğitimin daha startını veriyor. 
 • Bruksizm ve TME için Okluzal Splint Kursu
  Dentsem Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, yeni bir eğitimi daha diş hekimlerimizin ilgisine sunuyor. 
 • Endodonti Sorunlarının Köküne İniyoruz!
  “Endodonti Sorunlarının Köküne İniyoruz” başlıklı eğitim, bu konuda oldukça deneyimli olan Dr. Toygan Bora tarafından verilecek.
 • İleri Cerrahi (All On Four – All On Six) ve Protez Kursu
  İmplant uygulamalarındaki zorluklar, gerek planlama gerekse uygulama aşamalarında karşımıza çıkıyor. Bu zorlukların bir kısmı protetik yönden olurken, bir kısmı da cerrahi uygulamalara yönelik olmaktadır. “ileri Cerrahi ve Protez Kursu” tüm bu sorunlara yönelik çözümün konuşulacağı bir eğitim olacak. 
 • Kadavra Üzerinde Anatomi ve İleri İmplant Cerrahisi Eğitimi
  Dentsem, taze insan kadavrası üzerinde gerçekleştirdiği implant cerrahisi eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. Prof. Dr. Ateş Parlar tarafından verilecek "Kadavra Üzerinde Anatomi ve İleri İmplant Cerrahisi Eğitimi”nde insan anotomisini kadavra üzerinde öğrenme ve değişik bölgelerde farklı kemik yoğunluklarında implant uygulama fırsatı bulacaksınız.
 • Temel Periodontoloji ve Yumuşak Doku Cerrahisine Giriş Eğitimi
  Dentsem, yine muayenehane pratiğinde bilgi eksikliği sıklıkla hissedilen bir konuda yeni bir eğitimin startını veriyor. Uzun bir süredir başarıyla gerçekleştirilen "Yumuşak Doku Cerrahisi Eğitimi" için de temel oluşturmayı hedefleyen eğitim, temel periodontoloji, başlangıç periodontal tedavisi ve yumuşak doku cerrahisi konusunda önemli bilgiler sunacak. 
 • Üst Çene Ön Bölgede İmplant Uygulamaları Sempozyumu
  İmplantolojideki çok yönlü gelişmelerin tedavi planlamasına ve uygulamaya olan etkilerinin konuşulacağı iki günlük “Üst Çene Ön Bölgede İmplant Uygulamaları” başlıklı sempozyumumuzda teknolojik ve kavramsal gelişmelerin, tedavi sonuçları üzerindeki etkileri tartışılacak. Prof. Dr. Ateş Parlar ve Prof. Dr. Erhan Çömlekoğlu’nun bilgelerini bizlerle paylaşacağı sempozyumumuzun ana konusu, üst çene ön bölgede implant uygulamaları olacak. 
 • Güncel Vital ve Devital Diş Beyazlatma Teknikleri
  “Güncel Vital Ve Devital Diş Beyazlatma Teknikleri” başlıklı eğitimi, Türkiye’de bu alandaki çalışmalarıyla öncü olmuş hocalarımızdan biri olan Prof. Dr. Sevil Gürgan ve Dr. Zeynep Bilge Kütük tarafından verilecek.
 • Oral İmplantoloji Eğitim Programı
  Eğitmenliğini Prof. Dr. Gürcan Eskitaşçıoğlu ve Doç. Dr. Seçkin Ertuğrul’un yapacağı Oral İmplantoloji Eğitimi, Ankara’da özel olarak dizayn edilmiş eğitim salonunda gerçekleştirilecektir. 31 Mart - 1 Nisan 2018 tarihlerinde yapılacak eğitimde katılımcılar, modeller üzerinde uygulamalar yapacaktır. Ayrıca eğitmenlerin yapacağı implant uygulamasını da canlı izleme olanağına sahip olacaklar. 
 • Adeziv Simantasyonda Komplikasyonlar ve Çözüm İpuçları (Başarıdaki Püf Noktaları)
  Dentsem diş hekimlerinin klinik pratiğindeki ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan eğitim başlıklarına yenilerini eklemeye devam ediyor. 
 • Klinik Vakalarla Kanal Tedavili Posterior Dişlerin Estetik Restorasyonu
  "Klinik Vakalarla Kanal Tedavili Posterior Dişlerin Estetik Restorasyonu" başlıklı uygulamalı eğitimin yeni programı 7 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Kadıköy'de gerçekleştirilecek. 
 • İleri Düzey İmplantoloji Eğitimi
  Dentsem │Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi'nin düzenli olarak gerçekleştirdiği implant başlıklarından olan "İleri Düzey İmplant Eğitimi", 22-23 Ocak 2021 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek. Omnitech İmplant'ın ürünleriyle destek verdiği eğitimde iki gün boyunca ileri düzey implantoloji konularının anlatılacak. 
 • Uygulamalı Rubber Dam Teknikleri Eğitimi
  Diş hekimine daha verimli, konforlu ve güvenli çalışma ortamı sunan Rubber Dam konusunda diş hekimlerinin eğitim ihtiyacı düşünülerek hazırlanan program Prof. Dr. Nevin KARTAL ve Prof. Dr. Hale CİMİLLİ tarafından verilecek. 
 • Uygulamalı Ağız Kokusunun Nedenleri ve Teşhisi Eğitimi
  Dentsem │Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, eksikliği hissedilen ancak daha önce hiç yapılmamış bir eğitimi daha diş hekimlerimizin ilgisine sunuyor. 
 • Çene Eklemi Rahatsızlıkları ve Okluzal Splint Yapımı Eğitimi
  Prof. Dr. Pınar Kursoğlu tarafından verilecek "Çene Eklemi Rahatsızlıkları ve Okluzal Splint Yapımı Eğitimi"nin yeni programı 25-26 Kasım tarihlerinde İstanbul’da yapılacak
 • Kompozit Restorasyonlarda Tabakalama Tekniği Eğitimi
  Dentsem │Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, diş hekimlerimize yönelik yeni eğitim başlıklarında kurslar organize etmeye devam ediyor. 
 • 'İmplant Uygulamalarında Yardımcı Personelin Rolü' Eğitimi
  Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi’nin implant asistanlığına yönelik olarak organize ettiği “İmplant Yardımcı Personel Eğitimi”nin 12 Haziran tarihinde İstanbul’da yapılacak. 
 • Yumuşak Doku Cerrahisi Kursu
   DENTSEM, çok ihtiyaç duyulan ve sıklıkla talep edilen bir eğitim olan Perio-İmplant ve Yumuşak Doku Cerrahisi Kursu'nun ilkini başarıyla gerçekleştirdi. İki tam günlük uygulamalı eğitimin yeni tarihi 8-9 Haziran olarak belirlendi. Prof. Dr. Ateş Parlar ve Dr. N. Cem Yıldız tarafından verilecek ve katılımı 20 kişi ile sınırlandırılan eğitimin uygulama bölümünde koyun kafası ve fantom çene üzerinde perio plastik cerrahi ile ilgili tüm uygulamalar yapılacak.
 • Diş Hekimliğinde Uygulamalı Hipnoz Eğitimi
   
 • Diş Hekimliğinde Acil Tıbbi Müdahale Eğitimi
  Acil Tıbbi Müdahale Eğitiminin bu yıl gerçekleştirilen bütün programları büyük ilgi görerek kontenjanları çok kısa sürede doldu. Dentsem, diş hekimliği kliniği pratiğinde çokça ihtiyaç duyulan bu başlıktaki eğitimini sürdürmeye devam ediyor.
 • 1. Uluslararası ORAD Kongresi
  Oral Araştırma Derneği (ORAD) tarafından organize edilen 1. Uluslararası ORAD Kongresi 18-20 Kasım 2016 tarihinde Ankara Esenboğa Termal Otel’de gerçekleştirilecek. 1. Uluslar Arası ORAD Kongresi'nde Türkiye ve dünyadan yetkin bilim insanları, diş sağlığı konularında gelişmeleri duyuracak. Yeni fikirler ve diş sağlığının geleceğine ilişkin duyurularını yapacak.
 • İmplant Eğitimi İçin 'Kuzey'in Venedik'i Amsterdam'a Gidiyoruz
  Dentsem, diş hekimlerimize yeni bir yurt dışı implantoloji programının daha kapısını aralıyor. Hollanda’nın başkenti, finans, kültür, sanat, turizm merkezi, kanalları, bisikletleri, parkları ile meşhur Amsterdam’da zengin içerikli, hem teori hem uygulama içeren bir implantoloji eğitimi ve muhteşem gezi programı sizleri bekliyor. 
 • RİO DE JANERİO’DA İMPLANT SEMİNERİ VE RÜYA GİBİ BİR SEYAHAT SİZLERİ BEKLİYOR
  Dentsem, sizleri dünyanın en ilgi çeken şehirlerinden biri olan Rio de Janerio’da muhteşem bir seyahat programına ve Prof. Dr. Nejat Bora Sayan hocamızın sunumu ile İmplant Semineri'ne davet ediyor. Hem de dünyaca ünlü Rio Karnavalları’nın olduğu tarihlerde. Oldukça geleneksel ve otantik bir havası olan bu törenler sanki Brezilya insanın renkli kimliğini yansıtıyor.
 • Butik İmplant Eğitimi
  Bugüne kadar diş hekimlerine yönelik yüzlerce eğitimi başarıyla gerçekleştiren DENTSEM Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, diş hekimlerine yönelik eğitimlerine yeni konsept eğitimlerle devam ediyor. 
 • Botulinum Toksin ve Dermal Dolgu Eğitimi
 • Direkt Kompozit Veneer Eğitimi
   Prof. Dr. Murat Türkün tarafından verilen Direkt Kompozit Veneer Eğitimi, 18 Nisan günü İstanbul’da gerçekleştirilecek.  
 • İmplantolojiyi bu kez Miami de konuşuyoruz!
  Amerika’nın doğu yakasının Los Angeles’ı, gökdelenlerle palmiyelerin buluştuğu şehir Miami’de muhteşem bir program sizleri bekliyor. Bir taraftan dünyanın en güzel ve en ilgi çekici şehirlerinden birini gezme ve tanıma fırsatı bulurken diğer taraftan da implantoloji konuşacağız. 
 • Kadavra Uygulamalı Temel ve İleri Seviye İmplantoloji Kursu
  Uzun yıllar diş hekimliği alanında pek çok başlıkta sürekli eğitim programlarını başarıyla düzenleyen Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi bugüne kadar onlarca kez pek çok farklı başlıkta gerçekleştirdiği implantoloji eğitimlerine yep yeni bir “Kadavra Üzerinde Uygulamalı Temel ve İleri Seviye İmplantoloji” eğitimini de ilave ediyor. 
 • Monaco’da Estetik ve Dijital Diş Hekimliği Dolu 3 Gün
  Dentsem sizi diş hekimliğinin son yıllardaki en popüler konularından olan estetik ve dijital diş hekimliğine odaklı 3 günlük zengin bir bilimsel program için 7-9 Nisan tarihlerinde Güney Fransa’nın dünyaca ünlü prensliği Monoca’ya davet ediyor.
 • DENTAL ESTETİK EĞİTİMLERİNE ÖZEL KAMPANYA!
  Porselen Laminate Vener Eğitimi, Kompozit Laminate Veneer Eğitimi ve Kompozit Restorasyonlarla Diastema Kapama Yöntemleri’ne birlikte katılan diş hekimlerimize çok özel bir kampanya hazırladık. Üç önemli estetik eğitimine birlikte kayıt yaptıran diş hekimlerimiz hem toplam bedeli 2600 TL olan eğitimlere 500 TL indirimle 2100 TL ödeyerek kayıt yaptırma fırsatı hem de 543 TL değerindeki Dentsem yayınlarından 6’lı kitap seti sahibi olma imkanı elde edecekler.  
 • New York’a Amerika’nın En Büyük Diş Hekimliği Kongresi’ne Gidiyoruz
  Bu yıl doksan birincisi düzenlenecek olan, 137 ülkeden 50,000’nın üzerinde dental profesyonelin katıldığı ve 700’den fazla firmanın ürünlerini sergilediği Amerikan’ın en büyük diş hekimliği kongresi için New York’a gidiyoruz. 27 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek kongreye katılan diş hekimlerini farklı ilgi alanlarına göre hazırlanmış çok seçenekli bir bilimsel program bekliyor. 
 • Dental Klinik Dergisi 13. Sayısı Yayınlandı
  Türkiye’de abonelik sistemiyle dağıtılan diş hekimliği dergileri arasında en fazla aboneye sahip olan Dental Klinik Dergisi’nin 13. sayısı da yine dopdolu bir içerikle yayınlandı. Özellikle muayenehane sahibi diş hekimlerinin özel kliniklerin abone olduğu Dental Klinik Dergisi, her kesimden diş hekiminin ilgiyle takip edeceği bir içeriğe sahip. Derginin bu sayısında da alanında uzman akademisyen ve diş hekimlerince hazırlanmış 8 adet makalenin yanı sıra ürün tanıtımları, haberler, dental takvim ve röportajlar yer aldı.
 • Uygulamalı Kompozit Veneer Eğitimi
  Daha önce pek çok eğitimi başarıyla gerçekleştiren Dentsem, uygulamalı kompozit veneer eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. Restoratif Diş Hekimliği alanında Türkiye’nin en deneyimli isimlerinden biri olan Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Resroratif Diş Hekimliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esra Can Say tarafından verilecek eğitim 7 Mayıs 2016 Pazar Günü İstanbul’da yapılacak.
 • Uygulamalı Inley-Onley Eğitimi
  Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, diş hekimlerince çokça talep edilen yeni başlıklarda eğitim açıklamaya devam ediyor. İki yıldır 10’un üzerinde porselen laminate veneer kursunu başarıyla gerçekleştiren Dentsem, şimdi de İnley-Onley Kursu’nun startını veriyor. 6 Eylül 2015 Pazar günü yapılacak kurs Doç. Dr. Ali Murat Kökat tarafından verilecek. 3M Espe ve Sirona tarafından desteklenen eğitim dolu dolu teorinin yanısıra  zengin uygulama da içeriyor. 
 • Kompozit Restorasyonlarla Diastema Kapama Yöntemleri
  Dört yıldır düzenli olarak başarıyla gerçekleştirilen Kompozit Restorasyonlarla Diastema Kapama Yöntemleri Eğitimi 24 Mart'ta İstanbul Kadıköy'de gerçekleştirilecek.
 • Fransa Toulouse'da İmplantoloji Eğitimi
  Dentsem, ilkbaharda başarıyla düzenlendiği Fransa implantoloji programının ikincisini 27-31 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirecek. Canlı hasta üzerinde temel ve ileri cerrahi uygulamaları da içeren ve Dr. Thierry Sillam tarafından TBR International Implantology Center'de verilecek olan eğitimde Türkçe çeviri de olacak. 
 • Kadavra Üzerinde Anatomi ve İleri İmplant Cerrahisi Eğitimi
  Dentsem, taze insan kadavrası üzerinde gerçekleştirdiği implant cerrahisi eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. Prof. Dr. Sertan Ergun tarafından verilecek "Kadavra Üzerinde Anatomi ve İleri İmplant Cerrahisi Eğitimi”nde insan anotomisini kadavra üzerinde öğrenme ve ileri cerahi teknikleri kadavra uygulama fırsatı bulacaksınız. 
 • Porselen Laminate Veneer Eğitimi’nin yedincisi de başarıyla tamamlandı
  Dentsem | Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, “Planlamadan Simantasyona Laminate Veneer Eğitimi” adıyla organize ettiği eğitimin yedincisini de başarıyla gerçekleştirdi. Porselen laminate veneerleri teknolojinin geldiği son nokta ile buluşturan eğitim, İstanbul’da yapıldı.  Porselen laminate veneer ile ilgili baştan sona tüm bilgilerin yanısıra çağdaş diş hekimliği pratiğinin bir koşulu olarak da CEREC sistemi ile dijital ölçü ve veneer yapımı da kurs programında katılımcılarla paylaşıldı.
 • “Baştan Sona İmplant Eğitimi” 5. Kez yapıldı
  Dentsem | Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, her modülü ayrı ayrı uygulamalı dört modüllü (Temel İmplant Eğitimi, İmplant Üstü Protez Eğitimi, İleri Seviye İmplant Eğitimi ve Hasta Üzerinde Uygulama) implant programını başarıyla gerçekleştirdi. Eğitimden oldukça memnun kalan katılımcılar, eğitimin son aşamasında ilk kez hasta üzerinde implant uygulaması yaptılar.
 • Her Yönüyle Periodontoloji Kitabı yayınlandı
  Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, diş hekimliği eğitimleri ve dergi yayıncılığının yanısıra kitap yayıncılığı konusunda da diş hekimlerimize önemli hizmetler sunmaya devam ediyor. Dentsem, her diş hekiminin başucunda bulunduracağı “Her Yönü İle Periodontoloji” adlı kitabı yayınlandı. Periodontoloji ile ilgili tüm alanların vaka örnekleriyle birlikte anlatıldığı kitap, 95 TL’lik satış bedeli ile piyasaya sunuldu.
 • IDS Köln 2023 kayıtları başladı!
  İki yılda bir gerçekleştilen ve bu kez100. yılında dental sektör üyerlerine kapılarını açacak olan IDS Fuarı Almanya Köln’de gerçekleştirilecek. 
 • Dental Radyoloji Eğitimi
  Dentsem│Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, yeni bir eğitim başlığını daha diş hekimlerimizin ilgisine sunuyor. “2 Boyutludan 3 Boyutluya Dental Radyoloji” başlıklı bu eğitim, Türkiye’de dental radyoloji alanında önde gelen isimlerden Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kaan Orhan ve Doç. Dr. Burak Bilecenoğlu tarafından verilecek.
 • Rusya’nın gizemli şehri Saint Petersburg’a gidiyoruz
  Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, yeni bir yurt dışı organizasyonunu daha diş hekimlerimizin hizmetine sunuyor. Dostoyevski'nin romanlarına konu olan zarif binaları, geniş bulvarları, köprüleri ve çarlık mimarisinin güzel örnekleri ile ünlü, kuzeyin Venedik’i olarak anılan, Rusya’nın Avrupa’ya açılan kapısı Saint Petersburg’a gidiyoruz.
 • Diş Hekimi Yardımcı Personel Eğitimi
  Daha önce organize ettiği Diş Hekimi Yardımcı Personel Eğitimlerini başarıyla gerçekleştiren DENTSEM │Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, diş hekimliği kliniklerinin en önemli unsurlarından biri olan diş hekimi yardımcılarına yönelik programlarını sürdürüyor. 
 • Uluslararası İstanbul Lazer Kongresi’nde katılımcıları yoğun bir program bekliyor
  Diş hekimliğinde periodontoloji ve laser konusunda Türkiye’de olduğu gibi dünyada da tanınmış bilim adamlarından biri olan Prof. Dr. Selçuk Yılmaz ile Başkanlığını üstlendiği Uluslararası İstanbul Laser Kongresi’ni ve laser uygulamaları hakkındaki düşüncelerini konuştuk.
 • Muayenehane Pratiğinde Dental Fotoğrafçılık Eğitimi
  Dentsem'in düzenli olarak gerçekleştirdiği dental fotoğrafçılık eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor.
 • Melekler Şehri Los Angeles Sizi Bekliyor
  Bizimle birlikte bu yolculuğa çıkan diş hekimlerimizi Amerikan’ın en güzel eyaleti California’nın kalbi melekler şehri Los Angeles’ta keyifli bir hafta bekliyor.
 • Sinüs Lifting Eğitimi Yapıldı
  Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, diş hekimlerimizi alanında Türkiye’nin önde gelen isimleriyle buluşturmaya devam ediyor. Dentsem, Türkiye’de implant uygulamalarında sinüs lifting ve greftleme denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Prof. Dr. Hakan Özyuvacı ile “Klinik Oral implantolojide Sinüs Lifting ve Greftleme Yöntemleri (20 Yıllık Sonuçlar Ve Biz Neredeyiz?) başlıklı bir eğitim gerçekleştirdi.
 • Porselen Laminate Veneer Eğitimi’nin dördüncüsü de başarıyla yapıldı
  Dentsem│Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, “Planlamadan Simantasyona Laminate Veneer Eğitimi” adıyla organize ettiği eğitimin dördüncüsünü de başarıyla gerçekleştirdi.  Porselen laminate veneerleri teknolojinin geldiği son nokta ile buluşturan eğitim, 04-05 Ocak 2014 tarihlerinde yapıldı. Porselen laminate veneer ile ilgili baştan sona tüm bilgilerin yanı sıra çağdaş diş hekimliği pratiğinin bir koşulu olarak da CEREC sistemi ile dijital ölçü ve veneer yapımı da kurs programında katılımcılarla paylaşıldı.
 • “İmplant Yardımcı Personel Eğitimi” yapıldı
  Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi’nin implant asistanlığına yönelik olarak organize ettiği “İmplant Yardımcı Personel Eğitimi”nin ikincisi başarıyla yapıldı. Katılımcıların oldukça memnun ayrıldığı eğitim, implant konusunda oldukça başarılı eğitimler veren Doç. Dr. Ali Murat Kökat tarafından verildi. İmplant uygulaması yapan diş hekimlerinin asistanlarının katıldığı eğitimde şu konu başlıkları ele alındı:
 • Uluslararası İstanbul Laser Kongresi
  Kendi alanlarında dünyanın önde gelen isimlerinin konuşmacı olarak katılacağı Uluslararası İstanbul Laser Kongresi, 06-07 Kasım 2014 tarihlerinde İstanbul The Marmara Otel’inde yapılacak. Başkanlığını Prof Dr. Selçuk Yılmaz’ın, organizasyonunu ise Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi’nin yaptığı kongreye ana sponsor olarak Unimed’in yanı sıra Diş Hekimliği Lazer Akademisi Derneği (DİLAD) ve World Clinical Laser Institute (WCLI) de destek veriyor.
 • Temel ve İleri Düzey İmplant Eğitimi
  Dentsem│Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, yaza özel temel ve ileri seviye implant eğitimini kapsayan çok özel bir programı uygun fiyatlarla diş hekimlerimizin ilgisine sunuyor. Uygulamalı Temel İmplant Eğitimi İle hastalarınıza implant uygulamaya başlayabilir, Uygulamalı İleri Seviye İmplant Eğitimi ile de implant uygulamalarınızı bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Önceki programlarda olduğu gibi yine eğitimleri, Doç. Dr. Ali Murat Kökat, Doç. Dr. A. Atilla Ertan ve Yard. Doç. Dr. Bahadır Kan ve Dr. Barış Kurtuluş birlikte sunuyorlar.
 • Her Yönüyle İmplant Diş Hekimliği
  Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, diş hekimliği eğitimleri ve dergi yayıncılığının yanısıra kitap yayıncılığı konusunda da diş hekimlerimize önemli hizmetler sunmaya devam ediyor. Daha önce 3 kitabın basım ve dağıtımını gerçekleştiren Dentsem, implantolojiye ilgi duyan diş hekimlerimizin ilgiyle okuyacakları, “Her Yönü İle İmplant Diş Hekimliği” adlı kitabı yayınlıyor. Mayıs 2014 itibariyle basımı tamamlanan ve dağıtımına başlanan kitap diş hekimlerinden yoğun ilgi görüyor.
 • Diş Hekimi - Hasta İlişkilerinde Etkin İletişim Semineri
  Dentsem │Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, diş hekimlerinin bilgi ihtiyaçlarının mesleki eğitimlerden ibaret olmadığı gerçeğinden yola çıkarak yeni bir paradental eğitimin startını veriyor. Diş hekimleri için sorunlu bir alan olan hekim-hasta iletişimi konusunun ele alınacağı eğitim Psikolog Yücel Sezer tarafından verilecek.  “Diş Hekimi - Hasta İlişkilerinde Etkin İletişim” başlıklı eğitim 16 Mart tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek.
 • Uygulamalı Lazer Eğitimi İstanbul’da yapıldı
  Dentsem │Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi tarafından organize edilen Uygulamalı Lazer Eğitimi’nin ikincisi 14-15 Aralık 2013 tarihlerinde İstanbul’da yapıldı. Eğitimde, Doç. Dr. Güney Yılmaz ve Dt. Koray Sadettinoğlu bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştılar. Her katılımcının bire bir uygulama yaptığı eğitimde hem sert doku hem de yumuşak dokuda uygulamalar yapıldı.
 • DÖRT DÖRTLÜK KİTAP VE DERGİ KAMPANYASI!
  DENTSEM │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, bilgiye yatırım yapmak ve mesleki kütüphanesine birkaç baş ucu kitabı daha eklemek isteyen diş hekimlerimize yepyeni bir kampanyayla destek veriyor. Dentsem, bir yıllık dergi aboneliğini ve 3 adet kitabı normal satış bedelleri üzerinden yüzde 50’den fazla indirimle sunuyor. Sadece 100 diş hekimimizin yararlanabileceği bir kampanya çerçevesinde normal satış bedeli 412 TL olan tüm bu kitaplara ve 1 yıllık Dental Klinik Dergisi aboneliğine sadece 199 TL vererek sahip olabilirsiniz.
 • Sinüs Lifting ve Greftleme Yöntemleri Eğitimi İlki İstanbul’da Yapıldı
  Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, diş hekimlerimizi alanında Türkiye’nin önde gelen isimleriyle buluşturmaya devam ediyor. Dentsem, Türkiye’de implant uygulamalarında sinüs lifting ve greftleme denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Prof. Dr. Hakan Özyuvacı ile “Klinik Oral implantolojide Sinüs Lifting ve Greftleme Yöntemleri (20 Yıllık Sonuçlar Ve Biz Neredeyiz?) başlıklı bir eğitim gerçekleştirdi.
 • Porselen Laminate Veneer Eğitimi’nin üçüncüsü de başarıyla yapıldı
  Dentsem│Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, “Planlamadan Simantasyona Laminate Veneer Eğitimi” adıyla organize ettiği eğitimin üçüncüsünü de başarıyla gerçekleştirdi. Porselen laminate veneerleri teknolojinin geldiği son nokta ile buluşturan eğitim, 28-29 Kasım tarihlerinde 3M’in eğitim salonunda yapıldı. Porselen laminate veneer ile ilgili baştan sona tüm bilgilerin yanı sıra çağdaş diş hekimliği pratiğinin bir koşulu olarak da CEREC sistemi ile dijital ölçü ve veneer yapımı da kurs programında katılımcılarla paylaşıldı.
 • Temel ve İleri Düzey Uygulamalı Ortodonti Seminerleri
  Dentsem 2012 yılında düzenlemeye başladığı Uygulamalı Ortodonti Seminerleri’ne ara vermeden devam ediyor. Geçen yıldan farklı olarak bu kez yeni başlayan katılımcılar için düzenlenen dört modüllü Temel Düzey Ortodonti Semineri’nin yanı sıra Temel Düzey’in devamı niteliğinde olan ve daha önce ortodonti seminerlerine katılmış hekimlere yönelik hazırlanan iki modüllü İleri Düzey Ortodonti Semineri de programa dahil edildi.
 • İlk hasta üzerinde uygulamalı implant programı başarıyla tamamlandı
  Dentsem│Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, her modülü ayrı ayrı uygulamalı dört modüllü (Temel İmplant Eğitimi, İmplant Üstü Protez Eğitimi, İleri Seviye İmplant Eğitimi ve Hasta Üzerinde Uygulama) implant programını başarıyla gerçekleştirdi. Eğitimden oldukça memnun kalan katılımcılar, eğitimin son aşamasında ilk kez hasta üzerinde implant uygulaması yaptılar.
 • İmplant ve Doğal Diş Vakalarında Hassas Tutucu Uygulamaları Eğitimi
  Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, diş hekimlerimizi alanında Türkiye’nin önde gelen isimleriyle buluşturmaya devam ediyor. Dentsem, bugüne kadar hassas tutucular konusunda çok sayıda kongrede sunum yapan ve geçen yıl oldukça ilgi gören, “Hassas Tutucular İmplant Vakalarında Sorunlar ve Çözümler” adlı kitabı da yayınlanan Prof. Dr. Bülent Uludağ’ın sunumuyla “İmplant ve Doğal Diş Vakalarında Hassas Tutucu Uygulamaları” eğitimi düzenliyor.
 • Laminadan Kırık Restorasyonuna Anterior Estetik Kompozit Uygulamalar ve Püf Noktaları
  Dentsem │Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, 2 günlük çok kapsamlı bir kompozit eğitimini daha diş hekimlerinin ilgisine sunuyor. Restoratif diş tedavisi alanında Türkiye’nin önde gelen isimlerinden biri olan, bu alanda verdiği onlarca kurs ve sunumun yanı sıra yayınlanmış pek çok makalesi de bulunan Diş Hekimi Ali H. Özoğlu tarafından verilecek eğitim, 30 Kasım – 1 Aralık 2013 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.
 • Klinik Oral İmplantolojide Sinüs Lifting ve Greftleme Yöntemleri Eğitimi
  Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, diş hekimlerimizi alanında Türkiye’nin önde gelen isimleriyle buluşturmaya devam ediyor. Dentsem, Türkiye’de implant uygulamalarında sinüs lifting ve greftleme denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Prof. Dr. Hakan Özyuvacı ile “Klinik Oral implantolojide Sinüs Lifting ve Greftleme Yöntemleri (20 Yıllık Sonuçlar Ve Biz Neredeyiz?) başlıklı bir eğitim veriyor.
 • Uygulamalı Er, Cr: YSGG Sert ve Yumuşak Doku Lazeri Eğitimi Kursu
  Bezmialem Üniversitesi ve AALZ – Aachen Dental Lazer Merkezi ve WCLI Enstitüsü’nün işbirliği ile “UYGULAMALI Er, Cr: YSGG SERT VE YUMUŞAK DOKU LAZERİ EĞİTİM KURSU” düzenleniyor. Dentsem │Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi’nin tanıtım ve satışını üstlendiği kurs, lazer tedavisini tedavi seçenekleri arasına sokmayı isteyen diş hekimlerine yönelik organize ediliyor.
 • Uygulamalı Diyot Lazer 940nm Kursu
  Bezmialem Üniversitesi ve AALZ – Aachen Dental Lazer Merkezi’nin işbirliği ile “Uygulamalı 940nm Diyot Lazer Kursu” düzenleniyor. Dentsem │Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi’nin tanıtım ve satışını üstlendiği AALZ Uygulamalı Diyot Lazer Kursu, dental lazer tedavisinde uzmanlaşmak isteyen diş hekimlerini hedef almaktadır. Yeni tedavi yaklaşımları ve geliştireceginiz yeni uygulama alanları ile hasta memnuniyetinizi artıracak ve geleneksel tedavi yöntemleri kullanan meslektaşlarınıza göre pozitif yönde farklılaşacaksınız.
 • Dentsem, lazer kullanıcılarını “WCLI 2013 Barselona Sempozyumu”na davet ediyor
  “En iyi birbirimizden ögreniriz” sloganıyla yola çıkan WCLI Enstitü, bu yıl ki Sempozyumu’nu Akdeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Barselona’da gerçekleştiriyor. 5-6 Ekim 2013 tarihlerinde yapılacak sempozyuma Türkiye’den katılmak isteyen hekimlerin kayıtları Dentsem tarafından yapılacak. Diş hekimliğinde yeni uygulamaları içeren kurslar ve eğitimleri ile bu sempozyum, yüksek teknolojileri bir araya getiren en heyecan verici buluşma olacak.
 • Dental Klinik Dergisi 5. sayısı yayınlandı
  Türkiye’de abonelik sistemiyle dağıtılan diş hekimliği dergileri arasında en fazla aboneye sahip olan Dental Klinik Dergisi’nin beşinci sayısı da yine dopdolu bir içerikle yayınlandı. Özellikle muayenehane sahibi diş hekimlerinin özel kliniklerin abone olduğu Dental Klinik Dergisi, her kesimden diş hekiminin ilgiyle takip edeceği bir içeriğe sahip. Derginin bu sayısında da alanında uzman akademisyen ve diş hekimlerince hazırlanmış 11 adet makalenin yanı sıra ürün tanıtımları, haberler, dental takvim ve röportajlar yer aldı.  
 • Porselen Laminate Veneer Eğitimi’nde bir ilk gerçekleşti
  Dentsem│Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, “Planlamadan Simantasyona Laminate Veneer Eğitimi” adıyla başarıyla yaptığı eğitimde porselen laminate veneerler eğitimi konusunda bir ilki gerçekleştirdi. Porselen laminate veneerleri teknolojinin geldiği son nokta ile buluşturan eğitimde, porselen laminate veneer ile ilgili baştan sona tüm bilgilerin yanı sıra çağdaş diş hekimliği pratiğinin bir koşulu olarak da CEREC sistemi ile dijital ölçü ve veneer yapımı da kurs programına dâhil edildi.
 • İmplant Tedavisinde Periodontal Bakış Açısı ve Yumuşak Doku Uygulamaları
  DENTSEM, daha önce başarıyla gerçekleştirdiği eğitim başlıklarından biri olan yumuşak doku konusunda yeni bir eğitim programını daha diş hekimlerinin hizmetine sunuyor. “İmplant Tedavisinde Periodontal Bakış Açısı ve Yumuşak Doku Uygulamaları" başlığı ile verilecek eğitim, 21-22 Mart 2015 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak.
 • “Uygulamalı Lazer Eğitimi”ne yoğun ilgi
  Dentsem │Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi ikinci kez organize ettiği Uygulamalı Lazer Eğitimi, 25-26 Mayıs 2013 tarihlerinde İstanbul’da başarıyla gerçekleştirildi. 20 kişi ile sınırlandırılan eğitimde Prof. Dr. Sevil Gürgan, Yard. Doç. Dr. Esra Fırat ve Dt. Koray Sadettinoğlu bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar. Her katılımcının bire bir uygulama yaptığı eğitimde hem sert doku hem de yumuşak dokuda uygulamalar yapıldı.
 • Botulinium Toksin ve Dermal Dolgu Semineri
   
 • Laboratuvar El Kılavuzu - Klinik Tanı Parametrelerinin Kısaltmaları ve Açıklamaları
  Dentsem│Diş Hekimliği Sütrekli Eğitim Merkezi, diş hekimliği alanındaki yayınlarına devam ediyor. Marmara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Anabilim Dalı, Biyokimya Bilim Dalı öğretim üyeleri tarafından hazırlanan “Laboratuvar El Kılavuzu, Klinik Tanı Parametrelerinin Kısaltmaları ve Açıklamaları” başlıklı kitap klinik tanı parametrelerinin kısaltmalarını, kısa açıklamalarını ve referans değerlerini içeriyor.
 • Porselen Laminate Veneer Eğitimi
  Uzun yıllar diş hekimliği alanında binin üzerinde eğitimi, çok sayıda kongre ve semineri başarıyla ve yüksek memnuniyet oranıyla gerçekleştiren Dentsem | Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi olarak Porselen Laminate Veneer konusunda da 70’in üzerinde eğitimi başarıyla gerçekleştirdik.
 • Katılımcılar “Uygulamalı Endodonti Eğitimi”nden memnun ayrıldı
  Diş hekimliğinin pek çok alanında eğitim organizasyonlarına devam eden Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, Endodontide Güncel Yaklaşımlar Semineri ve Uygulamalı Endodonti Eğitimini, 13 Nisan Cumartesi günü İstanbul Taksim Nippon Otel’de gerçekleştirdi. Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Baybora Kayahan tarafından verilen eğitimde tüm katılımcılar model üzerinde uygulama yaptılar.
 • Dişhekimliğinde Dijital Fotoğrafçılık Uygulamaları
  Bugüne kadar çok sayıda eğitim organizasyonunu açıklayan ve başarıyla gerçekleştiren Dentsem│Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, şimdi de “Dişhekimliğinde Dijital Fotoğrafçılık Uygulamaları” eğitimini diş hekimlerinin hizmetine sunuyor. 12 Mayıs 2013 Pazar günü İstanbul’da yapılacak eğitimde, Doç. Dr. Atilla Ertan bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.
 • Uygulamalı Lazer Eğitimi
  Dentsem tarafından organize edilen Uygulamalı Lazer Eğitimi’nin yeni tarihi açıklandı. 25-26 Mayıs 2013 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak eğitimde, Prof. Dr. Sevil Gürgan, Yard. Doç. Dr. Esra Fırat ve Dt. Koray Sadettinoğlu bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşacaklar. Her katılımcının bire bir uygulama yapacağı eğitimde hem sert doku hem de yumuşak dokuda uygulamalar yapılacak.
 • Endodontide Güncel Yaklaşımlar Semineri ve Uygulamalı Endodonti Eğitimi
  Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, diş hekimliğinin pek çok alanında düzenlediği seminer ve eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. Her alanda olduğu gibi diş hekimliğinde de hem tedavi yöntemlerinde hem de teknoloji ve malzemeler konusunda yeni gelişmeler olmaktadır. Dentsem, endodontideki son gelişmeler ışığında, Endodontide Güncel Yaklaşımlar Semineri ve Uygulamalı Endodonti Eğitimi düzenliyor.
 • Uygulamalı Kompozit Laminat Veneer Eğitimi
  Kurulduğu günden bu yana pek çok eğitimi başarıyla gerçekleştiren DENTSEM │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, şimdi de “Uygulamalı Kompozit Laminat Veneerler Eğitimi”nin startını veriyor. Restoratif Diş Hekimliği alanında Türkiye’nin en deneyimli isimlerinden biri olan Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Funda Çalışkan Yanıkoğlu tarafından verilecek eğitim 14 Nisan Pazar Günü İstanbul’da yapılacak.
 • Doğal Diş ve İmplant Çevresi Yumuşak Doku Cerrahisi Eğitimi
  DENTSEM, çok ihtiyaç duyulan ve sıklıkla talep edilen bir eğitim olan Doğal Diş ve İmplant Çevresi Yumuşak Doku Cerrahisi Kursu'nu düzenlemeye devam ediyor.
 • Dental Klinik Dergisi 3. sayısı yayınlandı
  Diş hekimliği yayıncılığında yılların tecrübe ve birikimine sahip profesyonel bir kadro tarafından muayenehane pratiğine yönelik olarak hazırlanan Dental Klinik Dergisi’nin üçüncü sayısı da yine dopdolu bir içerikle yayınlandı. Her kesimden diş hekiminin ilgiyle takip edeceği bir içeriğe sahip derginin bu sayısında da alanında uzman akademisyen ve diş hekimlerince hazırlanmış 11 adet makalenin yanı sıra ürün tanıtımları, haberler, dental takvim ve röportajlar yer aldı.
 • “Hassas Tutucular” kitabının ilk baskısı tükenmek üzere
  Özellikle kliniklerde hassas tutuculu protez ve implant uygulaması yapan diş hekimlerine yol gösterici bir kaynak olacak “Hassas Tutucular | İmplant Vakalarında Sorunlar ve Çözümler” kitabı çıktı. Prof. Dr. Bülent Uludağ tarafından hazırlanan kitapta protetik diş hekimliğinde hassas tutucular hakkında merak edilen tüm sorulara cevap bulacaksınız. Bütün konular, baştan sona resim ve şekillerle detaylı olarak ele alınıyor.
 • Ortodonti Eğitimi’ne katılımcılardan tam not
  Dentsem tarafından organize edilen "Uygulamalı Ortodonti Eğitimi"nin ilk iki modülü İstanbul’da yapıldı. 31 yıllık eğitimcilik kariyeri boyunca, 20,000’den fazla diş hekimini ortodonti konusunda eğitmiş, genel diş hekimine yönelik düzenlenen “Uygulamalı Ortodonti Eğitimi” denince Amerika ve Kanada'da akla ilk gelen isimlerden biri olan Dr. Brock Rondeau tarafından verilen eğitim I. Ve II. Modülü 7-10 Aralık 2012 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.  
 • Uygulamalı Temel İmplant Eğitimi Tamamlandı
  Dentsem│Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, daha önce iki kez düzenlediği ve katılımcıların oldukça memnun kaldığı Uygulamalı Temel İmplant Eğitimi’ni üçüncü kez başarıyla gerçekleştirdi. 30 Kasım, 1-2 Aralık 2012 tarihlerinde İstanbul’da yapılan eğitimde cerrahi konular Prof. Dr. Serhat Yalçın, protetik konular ise Prof. Dr. Cemal Aydın tarafında katılımcı diş hekimlerine aktarıldı.
 • Yardımcı Personel Eğitimi’nin ikincisi yapıldı
  Daha önce organize ettiği Diş Hekimi Yardımcı Personel Eğitimi’ni başarıyla gerçekleştiren DENTSEM, diş hekimi yardımcılarına yönelik programlarını sürdürüyor. Diş hekimi yardımcı personel eğitimini’nin ikincisi 18 Kasım 2012 Pazar günü gerçekleştirildi. Diş hekimi yardımcılarına eğitim verme konusunda Türkiye’nin en yetkin isimlerinden biri olan ve Türkiye’de diş hekimi yardımcısı yetiştiren ilk program olma özelliğine sahip İstanbul Üniversitesi Sağlık
 • Temel ve İleri Seviye İmplant Eğitimleri Başarıyla Gerçekleşti
  Dentsem│Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi tarafından organize edilen, temel ve ileri düzey implant eğitimleri başarıyla gerçekleştirildi. Temel seviyesi İstanbul, ileri düzeyi Los Angeles’ta gerçekleştirilen eğitime 30’un üzerinde diş hekimi katıldı. Dentsem│Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi tarafından organize edilen, temel ve ileri düzey implant eğitimleri başarıyla gerçekleştirildi. Temel seviyesi İstanbul, ileri düzeyi Los Angeles’ta gerçekleştirilen eğitime 30’un üzerinde diş hekimi katıldı. 
 • Botulinium Toksin Eğitimi Londra’da yapıldı
  Dentsem | Dişhekimliği Sürekli Eğitim Merkezi’nin Londra’da organize ettiği “Botulinum Toksin ve Dermal Filler Uygulamaları” eğitimi 14 – 19 Haziran 2012 tarihlerinde gerçekleştirdi. Toplam 6 günlük programda 3 tam gün eğitim sürerken kalan zamanlarda da katılımcılar Londra’yı gezme fırsatı buldular. Innomed Traning'in kalitesinin ve titizliğinin doğal sonucu olarak uzun yıllardır gerçekleştirdiği katılımcı anketlerinden elde ettiği 98,5 memnuniyet oranına benzer bir oran Türk katılımcılarla yapılan son eğitimde de yakalandı.
 • İleri Düzey İmplantoloji Eğitimi Titanic Otel’de yapıldı
  Kurulduğu günden bu yana eğitim odaklı faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Dentsem | Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, daha önce yaptığı ve yoğun ilgi gören Temel Seviye İmplantoloji Eğitimi’nden sonra şimdi de İleri Düzey İmplant Eğitimi’ni başarıyla gerçekleştirdi. 30 Haziran - 01 Temmuz tarihlerinde Taksim Titanic Otel’de gerçekleştirilen İleri Düzey Uygulamalı İmplantoloji Eğitimi’ne Türkiye’nin pek çok şehrinden diş hekimi katıldı.
 • Yeni Gelişmeler Işığında İmplantoloji Sempozyumu yapıldı
  Dentsem │Sürekli Eğitim Merkezi ve Denta Solaris işbirliği ile organize edilen “Yeni Gelişmeler Işığında İmplantoloji Sempozyumu” başarıyla gerçekleştirildi. Dr. Gerald A. Niznick’in de konuşmacı olarak yer aldığı sempozyum, 17 Haziran 2012 Pazar günü Nippon Taksim Otel’de yapıldı. Prof. Dr. Turan Bişkin’in Sempozyum başkanlığını yaptığı ve yaklaşık 150 diş hekiminin katılımcı olarak yer aldığı sempozyumda, birbirinden değerli konuşmacılar implantolojideki son gelişmeleri ele alan sunumlar yaptılar.
 • Uygulamalı Temel İmplant Eğitimi’ne yoğun ilgi
  Daha önce ilan ettiği eğitimleri bir bir hayata geçiren DENTSEM | Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, Diş Hekimliğinde Uygulamalı Lazer Eğitimi’nden sonra 10-12 Mayıs 2012 tarihlerinde Taksim Titanic Otel’de Uygulamalı Temel İmplantoloji Eğitimi’ni de başarıyla gerçekleştirdi. İlginin oldukça yoğun olduğu eğitimin birinci günü Prof. Dr. Atilla Sertgöz protetik, ikinci gün ise Prof. Dr. Cem Şener cerrahi konuları anlattı.
 • Katılımcılardan Uygulamalı Lazer Eğitimi’ne tam not
  Dentsem │Diş Hekimliğinde Sürekli Eğitim Merkezi tarafından organize edilen Diş Hekimliğinde Uygulamalı Lazer Eğitimi 5-6 Mayıs 2012 tarihlerinde Taksim Titanic Otel’de gerçekleştirildi. Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. B. Cem Şener ve Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi A. Rüya Yazıcı tarafından verilen eğitimde, katılımcılar yumuşak ve sert dokuda uygulama fırsatı da buldular.
 • Dental Klinik Dergisi 2. sayısı yayınlandı
  Diş hekimliği yayıncılığında yılların tecrübe ve birikimine sahip profesyonel bir kadro tarafından muayenehane pratiğine yönelik olarak hazırlanan Dental Klinik Dergisi’nin ikinci sayısı da yine dopdolu bir içerikle yayınlandı. Her kesimden diş hekiminin ilgiyle takip edeceği bir içeriğe sahip derginin bu sayısında da alanında uzman akademisyen ve diş hekimlerince hazırlanmış 10 adet makalenin yanı sıra ürün tanıtımları, haberler, dental takvim ve röportajlar yer aldı.
 • Diş Hekimliği Yayıncılığı’nda Yepyeni Bir Sayfa: Dental Klinik Dergisi Yayınlandı
  Diş hekimliği yayıncılığında yılların tecrübe ve birikimine sahip profesyonel bir kadro tarafından muayenehane pratiğine yönelik olarak hazırlanan Dental Klinik Dergisi, her kesimden diş hekiminin ilgiyle takip edeceği bir içerikle yayınlandı. Diş hekimliğinde sürekli eğitime inanarak yola çıkan Dentsem│Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde yayınlanan derginin ilk sayısında alanlarında tanınmış akademisyenlerce hazırlanmış 10 farklı makalenin yanı sıra firma ürün tanıtımları, haberler, dental takvim, kitap tanıtımı ve röportajlar yer aldı.  
 • Uygulamalı Ortodonti Eğitimi
  Dentsem "Uygulamalı Ortodonti Eğitimi"nlerine devam ediyor. Ortodonti eğitim sistemi sayesinde dünyanın pek çok yerinde sayısız diş hekiminin muayenehanelerinde ortodonti uygulamasına başlamasını sağlayan ve uzun süredir yoğun programı nedeniyle Kanada ve Amerika dışında eğitim vermeyen Dr. Rondeau, Şubat aylarında Türk diş hekimleri için İstanbul’da olacak.
 • İleri Seviye İmplant Eğitimi
  İleri Seviye Uygulamalı İmplant Eğitimi’ni ise implant uygulama konusunda temel bilgiye sahip olan, kliniğinde implant uygulayan ve daha karmaşık ve ileri vakalara da geçmek isteyen diş hekimleri için planlamıştır. İleri seviye İmplant Eğitimi’nde ise yine Prof. Dr. Serhat Yalçın katılımcılara çok önemli bilgiler verecek. 
 • 'Botulinum Toksin ve Dermal Filler Uygulamaları' Eğitimi
  Dentsem | Dişhekimliği Sürekli Eğitim Merkezi tarafından organize edilen “Botulinum Toksin ve Dermal Filler Uygulamaları” eğitimi 14 – 19 Haziran 2012 tarihinde Londra’da düzenlenecek. Üç gün sürecek olan eğitimde Türkçe simultane çeviri yapılacak.
 • Birinci Sınıf İmplant Eğitimi, Beş Yıldızlı Seyahat! Temel Düzey, İstanbul – İleri Düzey, Los Angeles
  Birinci Sınıf İmplant Eğitimi, Beş Yıldızlı Seyahat! Temel Düzey, İstanbul – İleri Düzey, Los Angeles UYGULAMALI TEMEL İMPLANT EĞİTİMİ, İSTANBUL 14-16 EYLÜL 2012 İLERİ DÜZEY UYGULAMALI İMPLANT EĞİTİMİ LOS ANGELES, 5 - 11 EKİM 2012 Prof. Dr. Tayfun Günbay Doç. Dr. Erhan Çömlekoğlu Doç. Dr. Mine Dündar Çömlekoğlu Dr. Levent Kardeşler
 • İki Eğitime Birden Kaydolun, Kazançlı Çıkın!
  DENTSEM | Diş Hekimliğinde Sürekli Eğitim Merkezi Mayıs ayında düzenleyeceği Uygulamalı Lazer Eğitimi ve Uygulamalı Temel İmplant Eğitimi yönelik cazip bir kayıt kampanyası düzenledi. Dentsem | Diş Hekimliğinde Sürekli Eğitim Merkezi, her iki eğitim için de cazip erken kayıt indiriminin yanı sıra iki eğitime birden kaydolacak katılımcılar için ek bir indirim imkanı sunuyor.
 • Uygulamalı Temel İmplantoloji Eğitimi
  Faaliyetlerine 2012 yılı itibari ile başlayan DENTSEM | Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi (www.dentsem.com.tr, 0212 644 66 04), projelerini bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Daha önce Dental Klinik Dergisi’nin yanı sıra Botulinum Toksin (Botox) ve Dermal Filler Uygulamaları ve Diş Hekimliğinde Uygulamalı Lazer Eğitimi’ni duyuran DENTSEM, şimdi de Uygulamalı Temel İmplantoloji Eğitimi’nin duyurusunu yapıyor.
 • Ödüllü Botulinum Toksin Kursu’na Türk katılımcılardan tam not
  Daha önce Türk diş hekimlerine yönelik düzenlenen ve Dr. Xavier Godarzian ve ekibi tarafından gerçekleştirilen “Botulinum Toksin ve Dermal Filler Uygulamaları Kursu”na katılan ve büyük bir memnuniyetle dönen Türk diş hekimleri, eğitimle ilgili görüşlerini bizimle paylaştılar. Dr. Xavier Godarzianın eğitim şirketi Innomed Training'in bugüne düzenleği eğitimlerde yakaladığı memnuniyet oranı %98.5'un üzerinde bulunuyor.
 • Eğitim ve seyahat ile ilgili merak ettikleriniz
  Londra'da Haziran ayında 'Dentsem | Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi' ve 'Innomed Traning' işbirliği ile gerçekleştirilecek  “Botulinum Toksin (Botox) ve Dermal Filler Uygulamaları” eğitimi ve seyahatı kapsamında merak edilen konularla ilgili temel bilgileri ve muhtemel soruların cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz. Bu soruların dışında merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz konular varsa, sorularınızı 0 212 644 66 04 no'lu telefondan Dentsem yetkililerine ulaşarak sorabilirsiniz.
 • Dental Klinik Dergisi’nden Çok Cazip İlan Kampanyası!
  Türkiye’de abonelik sistemiyle dağıtılan dergiler arasında en fazla aboneye sahip dergi olan Dental Klinik Dergisi, firmalarımıza çok özel bir ilan kampanyası başlattı.  Yılda dört sayı yayınlanan Dental Klinik Dergisi’ne yıllık ilan veren firmalarımıza dört ilan da bizden hediye
 • DENTSEM 2012 eğitim takvimi
  DENTSEM | Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, 2012 yılı eğitim programını birer birer ilan etmeye devam ediyor.  Daha önce "Botulinum Toksin (Botox) ve Dermal Filler Uygulamaları" eğitimini duyuran DENTSEM, şimdi de "Diş Hekimliğinde Uygulamalı Lazer Eğitimi"ni Türk diş hekimlerinin ilgisine sundu.  Önünüzdeki günlerde diş hekimliğinin farklı alanlarına yönelik eğitimlere de yer verilecek. Eğitim başlıkları belirlenirken, diş hekimlerinin güncel eğitim ihtiyaç ve talepleri önemle incelendi ve dikkate alındı. Dentsem 2012 eğitim takviminde şu başlıklar yer alıyor.