Giriş Yap  |   Üye Ol
Yayın
Ürün Resmi
775.00 TL
Muayenehane Pratiğinde Dental Fotoğrafçılık Eğitimi
Dentsem'in düzenli olarak gerçekleştirdiği dental fotoğrafçılık eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor.
03.07.2014

Dentsem'in düzenli olarak gerçekleştirdiği dental fotoğrafçılık eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. “Muayenehane Pratiğinde Dental Fotoğrafçılık” eğitiminin yeni tarihi 14 Ekim 2018 olarak belirlendi.

İstanbul'da yapılacak olan uygulamalı eğitim, dental fotoğrafçılık programları konusunda iki deneyimli eğitmen Doç. Dr. Emir Yüzbaşıoğlu ve Doç. Dr. Çağrı Ural tarafından verilecek.

 Eğitmenler: Doç. Dr. Emir Yüzbaşıoğlu,
 Doç. Dr. Çağrı Ural

Tarih:  14 Ekim 2018

Yer: İstanbul
 Kursun Tanımı

Günümüzde sanatın, bilimin ve gündelik yaşantının vazgeçilmez bir unsuru olan fotoğraf herkesin ulaşabileceği bir konumdadır. Bilim dünyasında özellikle belgelemek ve karşılaştırma konularında fotoğrafın önemi yadsınamamaktır. Dental fotoğraf yapılan tedavilerin detaylı, kolay anlaşılır ve sürekli olması için diş hekiminin, görsel kayıtlara ve görsel kayıtların arşivlerine ihtiyacı vardır. Temel fotoğraf eğitimi almadan, fotoğraf tekniğini iyice kavramadan veya doğru fotoğrafik donanım kullanılmadan yapılan fotoğraf çekimlerinden, genellikle ideal sonuçlar elde edilememektedir. Doğru dental fotoğraf çekimi için hastanın pozisyonları ve fotoğraf makinesi açıları ve konumlandırılmaları, fotoğraf makinesi ayarları vb konularda detaylı bilgiye sahip olunması gerekmektedir. Bu kursta katılımcılar doğru dental fotoğrafı elde etmek için gerekli bütün teorik ve uygulamı bilgiler pratik protokoller eşliğinde ağıziçi-ağızdışı fotoğraf uygulamaları gerçekleştirecektir.Kursun Amaçları

Bu kursun sonunda, her bir katılımcı;

1- Fotoğraf teorisi ve bileşenleri hakkında detaylı teorik bilgiye sahip olacak 

2- Dental fotoğraf için gerekli ekipmanların fonksiyon ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olacabilecek

3- Ağıziçi ve ağızdışı fotoğraf çekim protokollerini uygulayabilecek

4- Fotoğraf çekimi sonrası görüntü saklama ve işleme konusunda gerekli teorik bilgiye sahip olacakEğitim İçeriği

- Tanışma, amaç ve hedefler

- Genel fotoğraf teorisi, neden dental fotoğrafçılık? Fotoğraf makinesini tanıyalım.

- Dental fotoğraf çeşitleri, ekipman seçimi ve ayarlar

- İnraoral – Ekstraoral çekim teknikleri

- Çekim sonrası görüntü işleme, sunum oluşturma ve arşivleme

- Eğitim boyunca katılımcılar çok sayıda uygulama yapma imkanı bulacaklardır.Önemli Not: Katılımcı diş hekimlerimiz eğitime gelirken varsa yanlarına mevcut makinelerini getirmelerini ,fotoğraf makineleri yok ise eğitim öncesi makine almamalarını tavsiye ederiz. Makinesi olmayan hekimlerimize bu konuda olunacak ve eğitim sonunda bütçeye göre uygun makine tavsiyesinde bulunulacaktır.Fiyata Dahil Olanlar:
 Bir günlük eğitim programı, eğitim dokümanları, öğle yemeği ve çay kahve molaları servisi, sertifika

Bilgi & Kayıt: 0 212 644 6604