Giriş Yap  |   Üye Ol

HakkımızdaSürekli dişhekimliği eğitimi pek çok gelişmiş ülkede birer mesleki zorunluluk haline gelmiş olup ülkemizde de konuyla ilgili hazırlıklar devam etmektedir. Mezuniyet sonrası eğitim, lisans döneminde elde edilen bilgi ve mesleki becerilerin korunması ve yeni bilimsel gelişmeler, tedavi yöntemleri, cihaz ve teknikler konusunda hekimlerin bilgilerinin güncellenmesinde önemli bir araçtır. Sürekli dişhekimliği eğitimi Türkiye'de henüz bir ‘yasal zorunluluk’ olmasa da sektördeki baş döndürücü gelişmeler nedeniyle pek çok dişhekimi için ‘mesleki gereklilik’ haline gelmiştir.

Pek çok dişhekiminin fakülte yıllarında henüz gündemde olmayan tedavi seçenekleri bugün artık yaygın olarak talep edilir durumdadır. Bu konudaki bilgi ve deneyim açığının giderilmesinde sürekli eğitimin ve bu konuda hizmet veren kurumların önemi büyüktür. 

DENTSEM | Dişhekimliği Sürekli Eğitim Merkezi , uzun yıllardır dişhekimlerine yönelik yayıncılık ve eğitim, seminer, kongre, fuar organizasyonu konusunda deneyimli bir grup tarafında kurulmuş sürekli eğitim merkezidir.

Projelerini diş hekimliğinde mezuniyet sonrası eğitimin gerekliliğine inanarak geliştiren Dentsem, diş hekimlerinin ihtiyaç duyacağı bilimsel bilgilerin ve güncel diş hekimliği aktivitelerinin de duyurulacağı bir derginin yanı sıra pek çok yurt içi ve yurt dışı eğitim, seminer, kurs organizasyonu gerçekleştirme hedefiyle yola çıkmıştır.

Sektörde pek çok ilke imza atmış Dentsem ekibi, başarıyla gerçekleştirdiği işlerin verdiği deneyim ve özgüvenle yine bugüne kadar hiç gerçekleştirilmemiş projeleri hayata geçirme karalılığındadır.