Giriş Yap  |   Üye Ol
Uygulamalı Sert ve Yumuşak Doku Lazeri Eğitimi
Dentsem│Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, Prof. Dr. Leyla Kuru ve Prof. Dr. Tosun Tosun hocalarımızın eğitmenliğinde hem yumuşak doku hem de sert dokuda lazer uygulamalarının anlatılacağı bir Sert ve Yumuşak Doku Lazer eğitimini daha diş hekimlerimizin ilgisine sunuyor. 
23.09.2013

Dentsem│Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, Prof. Dr. Leyla Kuru ve Prof. Dr. Tosun Tosun hocalarımızın eğitmenliğinde hem yumuşak doku hem de sert dokuda lazer uygulamalarının anlatılacağı bir Sert ve Yumuşak Doku Lazer eğitimini daha diş hekimlerimizin ilgisine sunuyor. 


Dental Lazer konusunda önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız bu kursta, lazerlerin en doğru şekilde nasıl kullanılacağına dair bilgiler verilecek. 
Dental Lazerler günümüzde diş hekimliğinin endodonti, tedavi, ortodonti, implantloloji, protez, periodontoloji, periimplantitis, yumuşak doku kemik, mine ve dentinde aşındırma, kesme, koagülasyon ve dezenfeksiyon gibi pek çok alanında kullanılıyor. Ayrıca yumuşak doku lazerleri diş beyazlatma, ağrı tedavisi, yara iyileştirme, enflamasyon ve ödemin azaltırlamsı amacıyla da etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Ancak doğru kullanılmadığı taktirde hem diş hekiminin lazerden sağlayacağı maksimum faydayı sağlayamıyor hem de yeterince hasta konforu elde edilemiyor. Bu eğitim katılımcılara, bir taraftan bilimsel ve kanıta dayalı bilgileri elde etme imkanı verirken diğer yandan da uygulamalar ile birebir lazeri deneyimleme fırsatı sunuyor. Bu eğitime, lazer cihazı almış ancak yeterince verimli bir şekilde kullanamamış ya da lazer cihazı almayı düşünen diş hekimlerimizin ilgi göstermelerini bekliyoruz.  


Dentsem olarak organizasyonunu yaptığımız eğitimlerde, bilimsel bilginin yanısıra uygulamalar ile de bilgiyi kalıcı hale getirerek katılımcılarımızın maksimum memnuniyetini sağlamayı hedefledik.  Bu amaç doğrultusunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmamayı kendimize ilke edindik. Lazer eğitimimizin de katılımcılarımız açısından çok verimli ve yüksek memnuniyet oranı ile tamamlayacağımıza inancımız tamdır. İki tam gün yapılacak eğitimde birinci gün yumuşak doku uygulamalarında lazer, ikinci gün ise sert doku lazer uygulamalarında lazer anlatılacak. 

Eğitimde katılımcılara her iki tip lazerle koyun kafasında uygulama yaptırılacaktır.  


Eğitmenler 

Prof. Dr. Leyla Kuru, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı Başkanı.

Prof. Dr. Tosun Tosun, İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı.

Eğitim Tarihi 
16 – 17 Kasım 2019

Yer
İstanbul Eğitim İçeriği

1. Gün Konu Başlıkları

Periodontal Tedavide Yumuşak Doku Lazer Uygulamaları

- Lazer fiziği,

- Doku etkileşimi,

- Lazer güvenliği ve diş hekimliğinde lazer uygulamaları,

- Dişeti iltihabının tedavisinde lazer, 

- Frenektomi,

- Gingivektomi,

- Gingivoplasti,

- Kuron bu uzatma,

- Depigmentasyon,

- Avantajları,

- Dezavantajları,

- Sınırları, 

Bu başlıklar klinik vakalar eşliğinde anlatılacaktır. 


2. Gün Konu Başlıkları

Cerrahide Erbiyum-Krom Lazer Kullanımı

- İmplantolojide Erbiyum-Krom lazer ile doku dezenfeksiyonu ve immediat implant uygulamaları,

- Sinus lifting ve Erbiyum – Krom Lazer,

- Erbiyum Krom lazer ile periimplantitis tedavisi, 

Sunumlarda erbiyum krom lazerin cerrahi amaçlar için kullanımı videolar eşliğinde aktarılacaktır. 
 Katkılarından dolayı
Unimed – Biolase firmasına teşekkür ederiz.