Giriş Yap  |   Üye Ol
Yayın
Ürün Resmi
775.00 TL
DENTSEM 2012 eğitim takvimi
DENTSEM | Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, 2012 yılı eğitim programını birer birer ilan etmeye devam ediyor.  Daha önce "Botulinum Toksin (Botox) ve Dermal Filler Uygulamaları" eğitimini duyuran DENTSEM, şimdi de "Diş Hekimliğinde Uygulamalı Lazer Eğitimi"ni Türk diş hekimlerinin ilgisine sundu.  Önünüzdeki günlerde diş hekimliğinin farklı alanlarına yönelik eğitimlere de yer verilecek. Eğitim başlıkları belirlenirken, diş hekimlerinin güncel eğitim ihtiyaç ve talepleri önemle incelendi ve dikkate alındı. Dentsem 2012 eğitim takviminde şu başlıklar yer alıyor.
17.01.2012
DENTSEM | Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, 2012 yılı eğitim programını birer birer ilan etmeye devam ediyor. Daha önce "Botulinum Toksin (Botox) ve Dermal Filler Uygulamaları" eğitimini duyuran DENTSEM, şimdi de "Diş Hekimliğinde Uygulamalı Lazer Eğitimi"ni Türk diş hekimlerinin ilgisine sundu. Önünüzdeki günlerde diş hekimliğinin farklı alanlarına yönelik eğitimlere de yer verilecek. Eğitim başlıkları belirlenirken, diş hekimlerinin güncel eğitim ihtiyaç ve talepleri önemle incelendi ve dikkate alındı.

Dentsem 2012 eğitim takviminde şu başlıklar yer alıyor.

“Botulinum Toksin (Botox) ve Dermal Filler Uygulamaları” eğitimi

Dentsem | Dişhekimliği Sürekli Eğitim Merkezi tarafından organize edilen “Botulinum Toksin (Botox) ve Dermal Filler Uygulamaları” eğitimi 14 – 19 Haziran 2012 tarihinde Londra’da düzenlenecek. Üç gün sürecek olan eğitimin teorik bölümlerinde Türkçe simultane, uygulama bölümlerinde ise ardıl çeviri yapılacak. Uygulamalar küçük gruplar halinde (7-8 kişi) eğitmenler gözetiminde gerçekleştirilecek. Eğitim, İngiltere’de, 2009 yılı “En İyi Uygulamalı Kurs (Best Training Course)” ödülünü kazanan Dr. Xavier Goodarzian ve ekibi tarafından verilecek. Dr. Xavier Goodarzian tarafından daha önce bir kez Türk dişhekimlerine özel olarak gerçekleştirilen eğitim %90'ın üzerinde memnuniyet oranını yakalamıştı. Katılımcılar verimli bir eğitimin yanı sıra yılın en güzel döneminde Londrayı gezme firsatını bulacak.


Diş Hekimliğinde Uygulamalı Lazer Eğitimi


Diş hekimliğinde kullanılmaya başlayan lazer sistemleri hem hastaya hem de diş hekimine inanılmaz kolaylıklar sağlıyor. Lazer, hastaların acısını azalttığı gibi, tedavi süresini de kısaltarak zamandan tasarruf etmeyi sağlıyor. Üstelik, artık diş hekimi korkusu olan hastaları da dişhekimi koltuğunda daha rahat oturuyor. Ancak, lazer ile diş tedavisinde dişhekiminin lazer eğitimi almış olması ve lazeri etkili ve komplikasyonsuz olarak kullanım tecrübesine sahip olmasına dikkat etmesi gerekiyor.
 
Her geçen gün diş hekimliğinde daha fazla kullanım alanı bulan lazerlerle ilgili tüm detayların anlatılacağı Diş Hekimliğinde Uygulamalı Lazer Eğitimi’nde Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. B. Cem Şener ve Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rüya Yazıcı tecrübelerini katılımcılarla paylaşacaklar. Yumuşak ve sert dokuda uygulamanın da yapılacağı eğitim, 5-6 Mayıs 2012 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak.
 

Uygulamalı Ortodonti Eğitimi
Uygulamalı Ortodonti Eğitimi, ortodontiye ilgi duyan ve özellikle basit ortodontik vakaları kendi muayanehanesinde tedavi etmek isteyen ancak bu konuda bilgi ve cesareti henüz bulamayan diş hekimlerimizi ortodontik tedaviler konusunda hem bilgilendirecek hem de cesaretlendirecek bir eğitim olacak.

İmplantoloji Eğitimi

Günümüz muayanehane pratiğinde hastalar tarafından en çok talep edilen ancak pek çok diş hekiminin uygulamak istediği halde henüz başlayamadığı tedavi metodu implant. Ve elbetteki mezuniyet sonrası dişhekimliği bütün dünyada bir numarası. Dentsem, implant konusunda benzerleri ülkemizde çeşitli kurumlarca çok kez yapılmış ancak hala büyük ihtiyaç duyulan temel ve ileri düzey implant programlarını düzenli olarak gerçekleştirilecek. Ancak implant eğitimi konusunda çıtayı bir adım yukarı taşıyarak dünyada örnekleri bulunan ama henüz Türkiye’de hiç gerçekleştirilmemiş programları diş hekimlerine sunacak.

Paradental eğitimler

Dentsem Sürekli Eğitim Merkezi, diş hekimliğinde branş eğitimlerinin yanısıra özellikle serbest çalışan dişhekimlerinin ihtiyaç duyduğu paradental eğitimlerle sektörün hizmetinde olacak. Muayenehane yönetiminden, hipnoza kadar pek çok paradental eğitim 2012 yılı programında yer alacak.