Giriş Yap  |   Üye Ol
Yayın
Ürün Resmi
775.00 TL
Eğitim ve seyahat ile ilgili merak ettikleriniz
Londra'da Haziran ayında 'Dentsem | Diş hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi' ve 'Innomed Traning' işbirliği ile gerçekleştirilecek  “Botulinum Toksin (Botox) ve Dermal Filler Uygulamaları” eğitimi ve seyahatı kapsamında merak edilen konularla ilgili temel bilgileri ve muhtemel soruların cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz. Bu soruların dışında merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz konular varsa, sorularınızı 0 212 644 66 04 no'lu telefondan Dentsem yetkililerine ulaşarak sorabilirsiniz.
17.01.2012
SIKÇA SORULAN SORULAR

Eğitimler uygulamalı mı, ders notları bize verilecek mi?

Bütün eğitimler birebir uygulamalı olarak gerçekleştiriliyor ve ders notları katılımcılara eğitim esnasında veriliyor.

Eğitim esnasında Türkçe çeviri olacak mı?
Evet, eğitim esnasında Türkçe (ardıl ve simultane) çeviri yapılacaktır. Teorik kısımlarda eğitimin verimini artırmak ve zaman kazanmak adına küçük eğitim grupları için yüksek maliyeti nedeniyle pek de kullanılmayan simultane (kulaklıkla) çeviri yapılacak. Küçük gruplarla yapılan pratik uygulama bölümlerinde ise ardıl çeviri kullanıcak. 

Eğitim Dentsem katılımcılarına özel mi olacak?
Eğitim Dentsem katılımcılarına özel olacak.

Eğitime katılmadan önce herhangi bir konuya ders çalışmalı mıyım?
Eğitim öncesinde oral fasiyal anatomi bilginizi tazelemeniz faydalı olacaktır.

Vize için ne zaman başvurmalıyım? Vize kaç günde alınır?
Daha önceden İngiltere veya ABD vizesi bulunan başvuru sahiplerinin vizeleri oldukça hızlı sonuçlansa da, her ihtimale karşı, en az 30 iş günü öncesinden başvurmak gerekir.

Başvuruyu kendim mi yapmak zorundayım? Bu işlemi bir aracı firma da yapabilir mi?
Başvuru ile ilgili hazırlıkları kendiniz yapabilir veya bir vize işlem takip firmasından yardım alabilirsiniz. Daha önce hiç vize başvurusu yapmadıysanız ve de İngilizceniz yeterli değilse yardım almanız faydalı olacaktır. Bu konuda uygun fiyata işlem yapan bir firmayı size biz de önerebiliriz. Hazırlık sürecinde yardım alsanız da, bazı biyometrik işlemler sebebiyle başvuru merkezine bizzat gitmeniz istenmektedir.

Vize için nereye ve nasıl başvuracağım?
Birleşik Krallık, vize işlemleri için “World Bridge” adında özel bir firmayı yetkilendirmiştir. Başvurular, World Bridge’in www.visainfoservices.com web sitesinden yapılmaktadır. Siteden, ülkeyi “Türkiye” olarak seçip dili “Türkçe” haline getirdikten sonra başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Dentsem tarafından, başvuruyu nasıl yapacağınızı ve formu nasıl dolduracağınızı anlatan detaylı bir bilgi e-maili de size yollacaktır. Başvurunuzu internet üzerinden gönderdikten sonra aynı siteden vize başvuru merkezi randevunuzu da alabilirsiniz. Başvurular World Bridge firmasının İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep’teki başvuru merkezlerine yapılmaktadır.

Başvuru için Dentsem’den hangi belgeleri alacağım?
Davet mektuplarını ve seyahat paketi satın alan katılımcıların otel-uçak rezervasyonlarını size biz temin edeceğiz.

Geçerli Schengen vizem var, İngiltere için vize almam gerekiyor mu?
Evet, Schengen vizesi İngiltere’ye giriş için geçerli değildir, İnglitere vizesi de herhangi bir Schengen ülkesine giriş için kullanılamaz.

Başvuru sırasında pasaportumun geçerlilik süresi en az ne kadar olmalıdır?
Pasaport geçerlilik süresinin başvuru tarihinde 6 aydan uzun olması gerekmektedir.

Yeşil pasaportum var vize almak zorunda mıyım?
Evet.

Londra’ya grubun gittiği tarihlerden farklı bir tarihte gidip dönebilir miyim?
Evet. Uçak biletleriniz farklı tarihli olarak alınabilir ancak bu durumda havaalanı-otel, otel-havaalanı transferlerini kendiniz gerçekleştirmek zorundasınız. Dentsem, bu konuda bir yükümlülük kabul etmez. Biletin farklı tarihe alınmasından dolayı meydana gelcek farklar, katılımcı tarafından ödenir. Ayrıca, seyahat tarihine 30 gün kaldıktan sonra herhangi bir rezervasyon değişikliği mümkün değildir.

Yolculuk kaç saat sürüyor ve aradaki saat farkı ne kadardır?
Yolculuk yaklaşık olarak 4 saat sürüyor. Türkiye İngiltere’den iki saat öndedir.

İstanbul dışından geliyorum, Londra uçak biletimi aktarmalı alabilir misiniz?
Evet ama bunun kayıt sırasında belirtilmesi gerekmektedir. Bilet fiyatında aktarma ile ilgili oluşan fark katılımcıya aittir. Kayıt yapıldıktan ve biletiniz kesildikten sonra, aktarmalı uçuş bileti mümkün olamayabilir. Bu yüzden kayıt esnasında bu talebin belirtilmesi gerekmektedir.

Sertifika alacak mıyım?
Evet, her dört eğitim için de farklı sertifika alacaksınız.