Giriş Yap  |   Üye Ol
Yayın
Ürün Resmi
9900.00 TL
Dentsem'den Yeni Bir Kitap: “İmplant Diş Hekimliğinin Temelleri”
Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, düzenlediği mezuniyet sonrası eğitimlerin yanısıra önemli uluslararası diş hekimliği kitaplarını da Türkçe olarak diş hekimlerimizin hizmetine sunmaya devam ediyor. Dentsem, şimdi de içeriği ve sunum biçimiyle oldukça ilgi çekecek özellikle temel implantoloji konusunda başucu kitabı olacak “İmplant Dişhekimliğinin Temelleri” kitabının baskısını tamamladı.
29.09.2015
Dentsem │ Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, düzenlediği mezuniyet sonrası eğitimlerin yanısıra önemli uluslararası diş hekimliği kitaplarını da Türkçe olarak diş hekimlerimizin hizmetine sunmaya devam ediyor. 

Dentsem, şimdi de içeriği ve sunum biçimiyle oldukça ilgi çekecek özellikle temel implantoloji konusunda başucu kitabı olacak 
“İmplant Dişhekimliğinin Temelleri” kitabının baskısını tamamladı.0 212 644 66 04 nolu telefondan sipariş edilebilecek olan kitabı www.dentsem.com.tr/magaza 'dan online olarak satın almak mümkün. 

 

 

“İmplant Dişhekimliğinin Temelleri” kitabı, klinik pratiğe yönelik temel bilgi, beceri ve uygulamalara yönelik bir rehber kitaptır. İşlem aşamalarını gösteren bir atlastan daha kapsamlı ve bir uzmanın konsültasyonundan daha ulaşılabilir olan bu kitap, dental implantlara yeni başlayan klinisyenler ve dişhekimliği öğrencileri için vazgeçilmez bir kaynaktır.
 

İmplant Dişhekimliğinin Temelleri, implantoloji bilimine ve temel alt yapısına kısa fakat kapsamlı bir bakış sunmakta ve tek implant kronları, köprüler ve overdenture protezler gibi sık yapılan işlemler ile ilgili pratik ve kanıta dayalı bilgiler vermektedir. Sade çizim ve klinik fotoğraları ile zengin bir görsel içeriğe sahip olan kitap dişhekimliğinin bu ilgi çekici alanına mükemmel bir giriş yapılmasını sağlamaktadır.


 

 
Özellikler


  • İmplant dişhekimliğin temel bilgilerini kolay anlaşılabilir bir rehber şeklinde özetler.
  • Genel dişhekimliği uygulamalarına implant işlemlerinin ilave edilebilmesini sağlayan pratik bilgiler içerir.
  • Kısa, öz ve kolay takip edilebilir bir şekilde düzenlenmiştir. 
  • Açıklanan kavramlar, sade ve anlaşılır çizimler ve klinik fotoğraflar ile görselleştirilmiştir.
  • Kitaptaki şekil ve tablolara ulaşılıp indirilebileceği bir web sitesi (www.wiley.com/go/byrne/implants) bulunmaktadır. 

 
Yazar: Dr. Gerard Byrne

 

 

Çeviri Editörü: Prof. Dr. A. Atila Ertan

 

 

Sayfa Sayısı: 276 sayfa renkli kuşe

 

 İçindekiler

 

 

1- Dental İmplantlara Giriş

 

 

2-  İmlant-Doku Arayüzeyinin Biyolojisi

 

 

3- İmplant Biomekaniği

 

 

4-  İmplant Sistemleri

 

 

5-  Değerlendirme, Tanı ve Tedavi Planlaması

 

 

6-  İmplant Tedavisinin Anahatları

 

 

7- Cerrahi Planlama ve İşlemler

 

 

8- Tek İmplant Destekli Kronlar

 

 

9-  Çok Üniteli İmplant Destekli Sabit Protezler

 

 

10- Mandibular İmplant Destekli Overdenture

 

 

11- İleri Konular: Cerrahi

 

 

12 - İleri Konular: Protez

 

 

13- Komplikasyonlar

 


  

 

Yazar Hakkında

 

Gerard Byrne, Nebraska Üniversitesi Tıp Merkezi, Dişhekimliği Koleji, Lincoln, Nebrska’da Restoratif Dişhekimliği Bölümü’nde Doçent olarak implant dişhekimliği, restoratif dişhekimliği ve prostodonti üzerine dersler vermektedir.
 

 Telefonla Sipariş: 0 212 644 66 04

Online Sipariş: