Planlamadan Simantasyona Porselen Laminate Veneer Eğitimi
Dentsem│Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, Porselen Laminate Veneerler eğitiminin 54.sünü gerçekleştiriyor.
16.04.2013

Dentsem│Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, Porselen Laminate Veneerler Eğitimi'nin 54.sunu gerçekleştiriyor. Diş hekimlerimizin “Planlamadan Simantasyona Porselen Laminate Veneer Eğitimi”mize göstermiş oldukları ilgiye ve güvene çok teşekkür ederiz.

Son dönemde yapılan tüm eğitimlerin kontenjanları aylar öncesinden doldu. Yeni dönemde tarih olarak 7-8 Ağustos seçildi. Dentsply Sirona ve Dental Adres sponsorluğunda gerçekleştirilecek eğitim, 
İstanbul'da yapılacaktır.PORSELEN LAMİNA EĞİTİMİNDE BİR İLK

Porselen lamina veneerleri teknolojinin geldiği son nokta ile buluşturarak bir öncü olan eğitimde, baştan sona tüm bilgilerin yanı sıra çağdaş diş hekimliği pratiğinin bir koşulu olarak da dijital ölçü ve veneer yapımı da kurs programına dâhil edildi.

Prof. Dr. Ali Murat Kökat ve Prof. Dr. Atila Ertan eğitimi birlikte veriyor. İki tam gün sürecek eğitim boyunca, lamina veneerler konusunda son teknolojik gelişmeler de dahil tüm sorularınıza cevap bulacaksınız.Porselen Laminate Veneer Eğitimi Tanıtım Videomuz: youtu.be/LHTET1-Vdbk
Mock-up Uygulaması 
Porselen Laminate restorasyonun yapımında vazgeçilmez olan planlama aşamasında, alçı model üzerinde hazırlanmış wax-up’ın ağza transferi ve değerlendirmesi yapılacaktır.

Dijital Ölçü Alımı ve Laminate Yapımı
Her katılımcı kendi modeli üzerinde yaptığı preparasyonun dijital ölçüsünü alacak ve tasarımın nasıl yapıldığı ayrıntılı olarak anlatılacaktır. Sadece dijital ölçü alınmakla kalınmayacak ayrıca her katılımcının laminate restorasyonu kendi yaptığı preparasyondan elde edilen dijital ölçüye göre üretilecektir. Böylece yapılan preparasyonun CAD-CAM tekniğine tam olarak uygun olup olmadığını katılımcılar görebileceklerdir.


Simantasyon

A'dan Z'ye uygulamalı eğitimde her katılımcı, yapıtığı preparasyona uygun üretilen laminate restorasyonları rezin siman ile yapıştırmayı deneyimleyecektir. Birden fazla üniteli laminate restorasyonların nasıl simante edileceği de canlı hasta uygulama görüntüleri ile gösterilecektir. 
EĞİTİM KONU BAŞLIKLARI

Giriş
Tarihçe, Laminate restorasyonların mantığı
Estetik algı, Estetik Olgusu ve Uygulamaları
Endikasyon ve Kontrendikasyonları
Bilimsel Kanıtlar
Uygulanan Materyaller

Planlama
Dokümantasyon (fotoğraf, video, model vs)
Model hazırlıkları ( Sanal ortamda ve Laboratuar şartlarında)
Mock-up hazırlığı ve ağız içi uygulamaları, Dijital Mock-up
Renk Seçimi (görsel – elektronik cihazlar yardımıyla)
Işık, renk, materyal ilişkisi
Materyal seçim kriterleri

Preparasyon ve Ölçü
Preparasyon tasarımı
Kullanılan frez ve el aletleri
Kontrol teknikleri ( indeks hazırlığı vs)
Karşıt ark ilişkileri ve düzenlenmesi
Retraksiyon uygulaması, materyal ve teknikleri
Ölçü maddesi seçimi ve uygulaması
Ölçü teknikleri (dijital – konvansiyonel)
Model üretimi (dijital – konvansiyonel)
Geçici materyalleri ve uygulama
Diş teknisyeni ile iletişim
Form hazırlığı
Model ve verilerin aktarımı

Diş Teknisyeni ve İletişim
Uzaktan Bilgisayar üzerinde tasarım ve kontrol işlemleri
Renk seçimi ve karakterizasyon

Laboratuvar işlemleri

Prova işlemleri
Renk uyumu ve fiziksel koşullar
Optik fenomenler
Ağız içi fonksiyonel hareketlerde ilişkiler
Fonetik
Hasta onayı

Teslim
Siman tercihi ve materyal seçimi
Adeziv teknikler
Materyal hazırlıkları
Ağız içi hazırlıklar
Siman renginin etkileri
Işık kaynakları
Temizlik
Dokümantasyon
Takip


 
Uygulama Detayları

Teorik bilgiyi takiben pratik uygulamalar. (Fotoğraf, Preparasyon, Mock-up, Ölçü, Renk Seçimi, Simantasyon) Geçici yapımı, Optik ölçü teknikleri, Dijital tasarım,  Veneer yapımı, Simantasyon


Detaylı Bilgi ve Kayıt: 0 212 644 66 04


Katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 
                                                                   KATILIMCI GÖRÜŞLERİ


Ahmet SAĞLAM / BURSA

Eğitime Bursa’dan katılıyorum. Mesleğimizdeki son gelişmeleri yüksek bir sunum ile uygun becerikli anlatım ve ifadeleri düzgün öğretim üyeleri tarafından çok güzel bir şekilde anlatıldı. Gerek teori gerekse uygulama kısımlarıyla oldukça tatmin edici bir eğitim.


Remziye YÜCE / DİYARBAKIR

Eğitime Diyarbakır’dan katılıyorum. Daha önce hiç yapmadığım bir uyguluma ve çok merak ediyordum. Hastalarım da talep ediyordu. Eğitime bu nedenle katıldım. Çok verimli ve çok güzel bir çalışma olduğuna inanıyorum. Bir diş hekimi olarak gelişen bu yenilikleri takip etmek gerektiğini de düşünüyorum bu açıdan teşekkür ediyorum. Her yönüyle çok güzel bir eğitimdi. Çok teşekkür ediyorum.


Hikmet BOZYEL / DİYARBAKIR

Diyarbakır’dan katılıyorum. Eğitimin çok verimli geçtiğini düşünüyorum.  Eksiklerimizi görme şansımız oldu. Diş hekimliliği yeniliğe açık bir meslek olduğu için takip etmenin gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle de bugün buradayız. Oldukça güzel bir eğitim oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.


Fatih YEDİYILDIZ / MUĞLA

Muğla’dan katılıyorum açıkçası doğru bildiğimiz yanlışlar varmış. Onları öğrendim. Benim için güzel oldu. Çok faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle herkese tavsiye edebileceğim bir eğitim.


Meryem DİLMEÇ / İSTANBUL

Eğitime İstanbul’dan katılıyorum. Güzel faydalı bir eğitimdi sadece lamine konusunda değil protez konusunda bilgilendiğimi hissediyorum. Hem teorik olarak hem de pratik yönden oldukça doyurucuydu. Teşekkür ediyorum.


Bahadır BARAN / MERSİN

Eğitime Mersin’den katılıyorum. Eğitim, muhteşem, süper. Bir aksilik olmazsa her yıl tekrar gelmeyi düşünüyorum.  Bu kadar nokta atışı bilgilerin bir arada verilmesi, ayrıca uygulama kısmının yoğunluğu çok tatmin edici ve öğretici. Çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ediyorum. Verdiğimiz ücretin karşılığını fazlasıyla verdi. Eğitime dair her şey çok güzeldi. Çok teşekkür ediyorum.


Nusret GÖÇER / MERSİN

Eğitime Mersin’den katılıyorum. Eğitim oldukça güzel geçiyor. Çok faydalı bir eğitim oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.


Oktay GÜRMAN / MERSİN

Eğitime Mersin’den katılıyorum. Çok başarılı bir eğitim organizasyonu olduğunu düşünüyorum. Hocalarımız çok donanımlı ve iyi anlatıyorlar. Ayrıca uygulama kısmı tartışmasız çok iyi. Malzemelerimiz yeterli ve güzel. Eğitimden çok memnun kaldım. Çok teşekkür ediyorum.


Gülten YAZICI / İSTANBUL

Eğitime İstanbul’dan katılıyorum. Eğitimden çok memnunum. Dentsem’in diğer kurslarına da katıldım. Diğerleri gibi bu da çok güzeldi. Çok memnunum açıkçası. Katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum. 


Aydan ÖZENİR / ADANA

Eğitime Adana’dan katılıyorum. Çok yeterli ve doyurucu bir eğitim. Çok memnun kaldım. Hocalarımız oldukça donanımlı ve tecrübeli. Öğretmeye odaklılar ve sorduğumuz tüm sorulara içtenlikle cevap verdiler. Açıkçası hem teori kısmı hem de uygulama kısmı oldukça yeterli. Çok teşekkür ediyorum.  


Canan YALÇIN / İSTANBUL

Eğitime İstanbul’dan katılıyorum.  Eğitim, gerçek anlamda süperdi. Hocalarımız işlerine çok hakimler. Sanırım çok sayıda kurs yapmanın bir neticesi. Özellikle uygulama kısmının yoğunluğu öğreticiliği bir kat daha artırıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  


Emel  BENLİ / İSTANBUL

İstanbul’dan katılıyorum. Eğitimi çok beğendim. Çok memnun kaldım. Her açıdan doyurucu bir eğitimdi. Hocalarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Konularına çok hakimler ve öğretmeye odaklılar. Teşekkür ediyorum.