Diş Hekimliğinde Hipnoz Ve Etkili İletişim

Diş hekimliğinde hipnoz konusunda seminer ve kitap çalışmaları ile tanınan Diş Hekimi Murat Uslu tarafından verilecek “Diş Hekimliğinde Hipnoz Ve Etkili İletişim” eğitimi, 6-7 Nisan tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. 

19.11.2016
Diş hekimliğinde hipnoz konusunda seminer ve kitap çalışmaları ile tanınan Diş Hekimi Murat Uslu tarafından verilen “Diş Hekimliğinde Hipnoz ve Ve Etkili İletişim Eğitimi ”nin yeni programı 6-7 Nisan tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. 

Uygulamalı eğitimde, bulantı refleksi, bruksizm, çocuklarla etkili iletişim ve kaygılı hastaların rahatlatılması gibi konular interaktif olarak anlatılacak. Diş hekimliği muayehane pratiğinde kullanılabilecek hipnoz uygulamalarının yanı sıra etkili hekim- hasta iletişimi konusunda Klasik ve Modern (Ericksonian) Hipnozun bakış açısı ile kritik ip uçları sunulacak.

Klasik ve Ericksonian Hipnozu kombine anlatan ilk kitabın yazarı olan Diş Hekimi Murat USLU'nun 6-7 Nisan tarihlerinde İstanbul da gerçekleştireceği eğitim önceki programlarında katılıcımlardan tam not aldı. Eğitmen: Dt. Murat Uslu

Tarih:  
6-7 Nisan 2019

Yer: İstanbul

İçerik:


- Hipnoz nedir?

- Klasik ve Ericksonian Hipnoz nelerdir?

- Dünyada nasıl kullanılmaktadır?

- Kaygılı hastalar nasıl kazanılabilir?

- Ortodonti ve Periodontoloji hastalarının motivasyonu nasıl artırılır?

- Cerrahi öncesi, esnası ve sonrasında hastanın fizik ve duygu durumu nasıl yönetilir?

- Çocuklarla etkili iletişim nasıl mümkündür?

- Hasta ile iletişimi etkileyen etkenler nelerdir?

- Hipnoz ile iletişimde telkinler

- Diş hekimliğinde günlük uygulama örnekleri
     Kaygılı Hastalar İle İletişim
     Çocuklarda iletişim
     Bruksizm ve Kusma Refleksli Hastalarla İletişim
     Cerrahi İşlem Öncesi, Esnası ve Sonrası İletişim
Murat Uslu Kimdir?


1964 yılında Ankara’da doğdu. 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği  Fakültesi’nden mezun oldu. 1989 yılından günümüze, Adana’da özel kliniğinde  serbest diş hekimliği yapmaktadır.

2003 yılında Yeditepe Üniversitesi  ve Tıbbi Hipnoz Derneği tarafından düzenlenen hipnoz eğitimlerini tamamlamış ve Yeditepe Üniversitesi tarafından onaylı Hipnoz Yeterlilik Sertifikası almıştır.

2003 yılından günümüze, Dr. Albrecht Schimierer (Diş hekimliği’nde Hipnoz  Eğitimi), Prof. Dr. Karen Olness ( Pediatride Hipnoz Eğitimi), Tahir Özakkaş (Psikoterapi ve Hipnoz Eğitimi), Shaul Livney (Non-verbal Hipnoz Uygulama Eğitimi), Ali Özden Öztürk (Hipnoanestezi ve Ağrı) almış olduğu birçok eğitimler arasındadır.


2003 yılından günümüze, Tıbbi Hipnoz Derneği üyesi olarak, düzenlenen tüm hipnoz kongrelerine katılmış, organizasyonlarında görevler almış, sözlü bildiriler sunmuştur.

2008 yılında ESH (Avrupa Hipnoz Birliği) ve ISH (Uluslararası Hipnoz Birliği) aktif üyesidir.

2008 yılında Viyana’da ESH kongresine, 2009 yılında Roma’da  ISH kongresine ve 2011 yılında İstanbul’da ESH kongresine ve kongre kapsamlarındaki hipnoz eğitimlerine katılmıştır.

2004 – 2006 yıllarında Yeditepe Üniversitesi, 2014-2016 yıllarında Üsküdar Üniversitesi’nde düzenlenen Tıbbi Hipnoz Eğitimleri’nde eğitmenlik yapmış olup, “Kusma Refleksi ve Hipnoz, Pedodontide Hipnoz, Bruksizm ve Hipnoz, Diş hekimliğinde İleri Hipnoz eğitimleri” vermiştir. 2016 dan beri Dentsem adlı firma ile Diş Hekimliği’nde Mezuniyet Sonrası eğitimler kapsamında İletişim ve Ericksonian Hipnoz Teknikleri eğitimi vermektedir.

2014 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakltesi Uluslar arası Diş hekimliği Kongresi’nde Diş hekimliğinde Hipnoz konulu sözlü bildiri yapmıştır.

2015 yılında yazmış olduğu Diş Hekimliğinde Hipnoz adlı eseri yayınlanmıştır. Üsküdar Üniversitesi GETIPMER Danışma Kurulu Üyesi olmuştur. Türk Diş Hekimleri Birliği  Uluslararası Diş hekimliği Kongresi’nde “Hipnotik iletişim” başlıklı sözlü bildiri sunmuştur.

2016 ‘da T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan Hipnoz Uygulama Sertifika Denkli belgesi ve Adana’daki kliniğinde de Hipnoz Üniteli Muayenehane Ruhsatnamesi almış olup, kliniğinde profesyonel olarak Klasik ve Ericksonian hipnozu kombine olarak tedavilerinde kullanmaktadır.


-----------------------------
Detaylı Bilgi ve Kayıt: 
0212 644 66 04

-----------------------------