İade & İptal

Siparişinizi verdikten sonra, www.dentsem.com.tr üzerinden paket takibi yapılabilirsiniz. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda info@dentsem.com.tr'ye e-posta gönderebilirsiniz. Paket teslim alındıktan sonra Dentsem’in görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0212 6442230 numaralı telefona fakslanıp veya durum info@dentsem.com.tr 'ye bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. Dentsem, ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

Pek çok e-ticaret sitesi belirli ürün gruplarında ürünün özellikleri gereği iade kabul etmemektedir. Örneğin tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler , kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, dergi, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilmektedir. Bu nedenle Dentsem kitap ve dergi ürünlerinde iade kabul etmemektedir. Eğitim kayıtlarında ise iptal prosedürü şu şekildedir.

Eğitim İptal Prosedürü
Kayıt olduktan sonra, çeşitli mazeretleri sebebiyle kaydını iptal ettirtmek isteyen katılımcılar için uygulanacak iade / kesinti oranları aşağıda verilmiştir. Sadece yurt içi eğitim, kongre, konferans katılımı içeren kayıtlarda uygulanacak prosedür: Etkinliğin başlayacağı tarihe 30 gün veya daha fazla varsa: Toplam ücretin %20’u oranında kesinti yapılır. │ 29-15 gün kala: Toplam ücretin %30’u oranında kesinti yapılır. │ 14-7 gün kala: Toplam ücretin %50’si oranında kesinti yapılır. │ gün veya daha az bir süre kalmışsa herhangi bir ücret iade edilmez. │ Eğitim yurt dışındaysa ve/veya eğitimin yanı sıra yurt içi/yurt dışı seyahat paketi de içeriyorsa uygulanacak prosedür: Etkinliğin ve/veya seyahatin başlayacağı tarihe 45 gün veya daha fazla varsa: Toplam ücretin %20’si oranında kesinti yapılır. │ 44-30 gün kala: toplam ücretin %40’ı oranında kesinti yapılır. │ 29-15 gün kala: toplam ücretin %70’i oranında kesinti yapılır. │ 14 gün veya daha az bir süre kalmışsa herhangi bir ücret iade edilmez.