Giriş Yap  |   Üye Ol
Yayın
Ürün Resmi
775.00 TL
Ortodonti Eğitimi’ne katılımcılardan tam not
Dentsem tarafından organize edilen "Uygulamalı Ortodonti Eğitimi"nin ilk iki modülü İstanbul’da yapıldı. 31 yıllık eğitimcilik kariyeri boyunca, 20,000’den fazla diş hekimini ortodonti konusunda eğitmiş, genel diş hekimine yönelik düzenlenen “Uygulamalı Ortodonti Eğitimi” denince Amerika ve Kanada'da akla ilk gelen isimlerden biri olan Dr. Brock Rondeau tarafından verilen eğitim I. Ve II. Modülü 7-10 Aralık 2012 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.  
20.12.2012
Dentsem tarafından organize edilen "Uygulamalı Ortodonti Eğitimi"nin ilk iki modülü İstanbul’da yapıldı. 31 yıllık eğitimcilik kariyeri boyunca, 20,000’den fazla diş hekimini ortodonti konusunda eğitmiş, genel diş hekimine yönelik düzenlenen “Uygulamalı Ortodonti Eğitimi” denince Amerika ve Kanada'da akla ilk gelen isimlerden biri olan Dr. Brock Rondeau tarafından verilen eğitim I. Ve II. Modülü 7-10 Aralık 2012 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Ortodonti eğitim sistemi sayesinde dünyanın pek çok yerinde sayısız diş hekiminin muayenehanelerinde ortodonti uygulamasına başlamasını sağlayan ve uzun süredir yoğun programı nedeniyle Kanada ve Amerika dışında eğitim vermeyen Dr. Rondeau, Şubat ayında tekrar Türk diş hekimleri için İstanbul’da olacak. Uygulamalı Ortodonti Eğitimi’nin ilk iki modülüne katılan diş hekimleri eğitimden oldukça memnun kaldıklarını ifade ettiler.
 
Alper Tunga Bahat / İstanbul
Türkiye’de genel diş hekimliği konusunda bile okul sonrası eğitim almak zorken ortodonti konusunda eğitim almak neredeyse imkansız. İsteseniz bile eğitim alamıyorsunuz. Bu kadar profesyonelce hazırlanmış bir eğitime katılma fırsatı yakalamak bizim açımızdan bir şans oldu. Eğitim hem teori hem de pratik olarak çok doyurucuydu. Dr. Rondeau kendisini çok iyi eğitmiş 20 yıldır ortodonti eğitimi yapıyor bizim gibi özellikle genel diş hekimlerinin yapmak istediklerini başarmış bir diş hekimi. Dolayısıyla bizi çok daha iyi anlıyor. Ve eğitim sistemini ona göre geliştirmiş. Eğer bir ortodontist bu eğitimi veriyor olsaydı bizim açımızdan çok daha zor ve karmaşık olabilirdi diye düşünüyorum. Dr. Rondeau’nun eğitimi bizim anlayabileceğimiz şekilde vermesi çok güzel oldu.  
 
Funda Erciyas / İzmir
Eğitime İzmir’den katılıyorum. Öncelikle çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum ve böyle bir eğitimi bizlere kazandırdığı için Dentsem’e teşekkür ediyorum. Çünkü dişhekimliğinin en zayıf olduğu bu konuda en az çalışmaların yapıldığı ortodonti konusunda bize böyle fırsatlar yarattığı için ayrıca teşekkür ediyorum. Dr. Rondeau bence çok profesyonel bir eğitimci. Ortodontiyi bilmek ya da her hangi bir konuyu bilmek ayrı o konuyu bir eğitmen olarak bilmeyen insanlara anlatmak yeteneği ayrı. Dr. Rondeau’nun eğitimciliğin de ayrıca eğitimini aldığını düşünüyorum. Hem ortodonti konusunda bilgileri çok iyi hem de eğitimi çok iyi. Kesinlikle karmaşaya mahal vermeden bütün sorulara anlaşılabilir bir dille yanıt veriyor. Zaten geçmişte ortodontiyi bilmeyen insanlara da bu konuyu anlattığı belli. Çok profesyonelce hazırlanmış bir eğitim semineri olduğunu düşünüyorum.
 
Oya Kademoğlu / Samsun
Öncelikle Dentsem’e bizlerin eğitimine destek verdiği için çok teşekkür ediyorum. Ortodonti eğitimini özellikle istedim. Gelen vakalara da daha güzel bir protez yapabilmek için veya gelen çocukların kendi çocuklarım da dahil olmak üzere basit vakalara daha faydalı olmak için ortodonti eğitimi almak istiyordum.  İyiki de katılmışım. Vizyonumun daha çok değiştiğini düşünüyorum. Hocamız da çok iyi. Kanadalı eğitmeni yakından tanımaktan ve onun öğrettiklerini öğrenmekten çok çok mutluyum. Gerçekten çok değerli bir hoca. Ortodontinin haricinde pazarlama konusunda da çok değerli bilgiler verdi. Herhangi bir sorun ile karşılaştığımızda başımıza nasıl hareket etmemiz konusunda da bilgi verdi ben kendisine teşekkür ediyorum.
 
Hüseyin Özkahraman / İstanbul
Yaşam hastanesinde serbest dişhekimi olarak çalışıyorum. Eğitimden oldukça memnun kaldım. Dentsem çok iyi bir ortodonti eğitmeni getirmiş. Organizasyon da çok iyi herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Eğitim genel olarak çok iyiydi. Bu organizasyona katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Dr. Rondeau’nun anlatımı çok iyi. Arada espriler yaparak eğitimin daha dinamik olmasını sağlıyor. Çok pozitif enerji veriyor.  
 
Yeşim Şekerdeler / İstanbul
Tam anlamıyla bilgi değil eğitim veren bir kurs olduğunu düşünüyorum. Yani kitabi bilgiden ziyade tamamen tecrübeyi ve klinik olarak edinilen bilgini özetinin verildiğini düşünüyorum. Hocamız özellikle vakaları teorik içerisinde güzel işlediğini düşünüyorum. Ayrıca kendi eğitim alanı olan solunum yolları, eklem problemleri gibi diş hekiminin muayenehane pratiğinde çok faydalanacağı konuları da eğitim esnasında verdi. Bunlar da bizim için değerli. Çünkü ortodontistlerin en büyük problemleri ve anlaşılmaz noktalarından birinin TME problemleri olduğunu düşünüyorum bu konuda sorun çıktığı zaman bir şey yapamadıkları ve buna yönelik tedavi uygulayamadıklarını duymuştum.  Bu noktada hocamız ilk başlayanlar için hangi bölgelerin ne gibi tehlikeleri olduğunu nelerden uzak durmamız gerektiğini çok güzel ifade etti.
 
Sevgi Kambek Taşveren / Kocaeli
Harika bir eğitimdi. Ortodonti nedir ne değildir neler yapılabilir nasıl yapılabilir ilk 2 modül için harikaydı. Dr. Rondeau çok samimi çok içten. Kesinlikle bunu sınıfına çok iyi aktaran bir eğitici. Yaşamdan keyif aldığı belli. O yüzden eğitimi de çok keyifli geçti. Olumlu olumsuz her şeyi paylaşa bileceğimiz bir hoca.
 
Gözde Gölbaşı / İzmir
Bence gayet başarılı bir eğitim oldu. Ortodonti konusunda daha önce birçok eğitime katıldım. Ama hani en çok hoşuma giden bu eğitim oldu diyebilirim. Hoca da çok profesyonel çok sistematik anlatıyor her şeyi.
 
Şenay Uysal / Aydın
Eğitim güzel ve çok yoğundu. 4 gün içinde benim için bilgi patlaması yaşandı diyebilirim. Benim için iyiydi. Genellikle ortodontisler bilgi paylaşımında bulunmak istemiyor.   Türkiye’deki çoğu ortodontist kendilerine sorulduğu zaman gönder hastayı demesine rağmen bu hoca her şeyi anlatmaya çalışıyor. Öğretmeye odaklı bir eğitim.