Giriş Yap  |   Üye Ol
Yayın
Ürün Resmi
775.00 TL
İstanbul'daki 2. Botoks Eğitimi başarıyla gerçekleştirildi
Dentsem | Dişhekimliği Sürekli Eğitim Merkezi’nin 2012 Haziran ayında Londra’da, Kasım 2012’de İstanbul’da gerçekleştirdiği “Botulinum Toksin (Botox) ve Dermal Filler Uygulamaları” eğitimini ikinci kez 04-07 Mart 2013 tarihlerinde İstanbul’da yoğun katılım ve yüksek memnuniyet oranıyla gerçekleştirdi. İlk iki gününde teori ve demonstrasyonun yapıldığı eğitimin son iki günü ise iki gruba ayrılan katılımcılar canlı modeller üzerinde yoğun uygulama yapma imkanı buldular.
11.03.2013
Dentsem | Dişhekimliği Sürekli Eğitim Merkezi’nin 2012 Haziran ayında Londra’da, Kasım 2012’de İstanbul’da gerçekleştirdiği “Botulinum Toksin (Botox) ve Dermal Filler Uygulamaları” eğitimini ikinci kez 04-07 Mart 2013 tarihlerinde İstanbul’da yoğun katılım ve yüksek memnuniyet oranıyla gerçekleştirdi. İlk iki gününde teori ve demonstrasyonun yapıldığı eğitimin son iki günü ise iki gruba ayrılan katılımcılar canlı modeller üzerinde yoğun uygulama yapma imkanı buldular. Katılımcılar vize, otel, yol vs. gibi fazladan zaman alan işlerle uğraşmadan, İngiltere’nin en iyi Botoks ve Dermal Filler eğitimini Türkiye’de alma şansını elde ettiler.
İngiltere’de “En iyi uygulamalı Kurs (Best Training Course)” ödülüne sahip Dr. Xavier Goodarzian ve ekibi tarafından verilen eğitim simultane olarak Türkçe’ye çevirildi. Innomed Traning'in kalitesinin ve titizliğinin doğal sonucu olarak uzun yıllardır gerçekleştirdiği katılımcı anketlerinden elde ettiği 98,5 memnuniyet oranına benzer bir oran Türkiye’deki eğitimde de sağlandı. 
 
Eğitimde hayal edilenin çok üzerinde gerçek hasta ve gerçek malzeme ile katılımcılara tanınan uygulama fırsatı, katılımcılara eğitim sonrası uygulama konusunda büyük bir cesaret verdi. Gerçek malzeme ve gerçek modellerle yapılan eğitim, özellikle Türkiye’de yapılan ve uygulamayı yüze birkaç nokta işaretlemekten ibaret olarak kabul eden farklı botoks ve dermal filler eğitimlerine önceden gitmiş katılımcılar açısından etkileciydi.

Profesyonel olarak hazırlanmış ve Türkçe’ye çevrilmiş ders notlarının yanı sıra konforlu bir eğitim ortamının sağlandığı eğitimin içeriğinde şu başlıklar yer aldı: Botulinum Toksin Temel Eğitimi (Basic) (Glabella, alın, gözler, göz altı, burun çevresi), “Botulinum Toksin İleri Seviye (Advanced)” (Alt-yüz bölgesi ve boyun, oral-fasiyal endikasyonlar ve tedavileri), “Dermal Dolgu Temel Eğitimi (Basic)” ile “Dermal Dolgu İleri Seviye (Advanced)” (Nasolabial bölge, dudaklar, ağız köşeleri, yanaklar, çene hattı ve glabella endikasyonları). 16 diş hekimi ve uzman doktorun katıldığı eğitimde katılımcılar, Botox Uygulamaları Temel ve İleri Düzey, Dermal Filler Uygulamaları Temel ve İleri Düzey eğitimlerini tamamlayarak toplam 6 adet sertifika aldılar.

Katılımcılar, “Botulinum Toksin (Botox) ve Dermal Filler Uygulamaları” eğitimi ile ilgili görüşlerini şu şekilde ifade ettiler:

YEŞİM MAKZUME / İSTANBUL
Her yönüyle çok memnun kaldım. Hem teori hem de pratik olarak her şey çok güzel. Hakikaten çok iyi bir kurs oldu. Neredeyse denemediğimiz uygulama kalmadı. Bu eğitimin devamı olursa (Mezoterapi, peeling gibi) ona da katılmak isterim. Farklı bir botoks eğitimine katılmadığım için karşılaştırma imkânım olmadı. Ancak Dr. Xavier ve ekibi bence süperler.  
FUAT KURAM / İSTANBUL
Çok dolu dolu bir eğitim oldu. Gerçekten hem teori hem de pratik bölümleri eksiksizdi. Özellikle konuşmacılar çok iyiydi. Dr. Xavier de Pam de organizasyon da mükemmeldi. Benim için çok doyurucu ve çok verimli geçti. Teorik kısmında ilk gün özellikle botox üzerinde çok güzel şeyler anlatıldı ve bu pratikle birleştirilince verim çok daha hoşuma gitti. Dediğim gibi benim açımdan son derece verimli son derece olumlu son derece tatmin edici bir organizasyon gerçekleşti. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Zaten buraya gelmeden hemen önce bu kursa geleceğim duyulmaya başladığı andan itibaren birçok hastam botoks ve dermal dolgu yapmamı istedi. Şu an hali hazırda bekleyen beş altı tane hastam var. İnanıyorum ki bu organizasyonla edindiğimiz bilgi ve tecrübeler ışığında yapacağımız başarılı botox ve dolgu uygulamalarıyla bu sayı artacaktır. Gerçekten tam anlamıyla on numara bir eğitim.  Konuşmacılar, uygulama açısından teorik açısından bilgi birikimi açısından son derece iyiler. Son derece kaliteli ve konusundan oldukça uzmanlaşmış kişiler. Diğer bazı eğitimlerde olduğu gibi herhangi bir klinikten alınmış gelinmiş botox ya da dermal filler uygulayıcıları değiller. Sorduğumuz tüm sorulara son derece derinlemesine bilgi birikimlerini konuşturarak cevap verebiliyorlar o anlamda tekrar söylüyorum emeği geçen herkese teşekkür ederim.
MUSTAFA RÜŞTÜ BAŞKORU / AYDIN
Aydın’dan katılıyorum. Eğitimden oldukça memnunum. Daha önce arkadaşlarımın tavsiyesiyle buraya geldim. Samsun’dan Oya Hanım ve Dç. Dr. Erol Akın Bey Ortodonti Uzmanı. Onların özellikle çok şiddetli tavsiyesiyle geldim. Ve gerçekten de ne kadar doğru olduğunu bir kez daha kendi gözümle de görmüş oldum. Eğitim çok kaliteli. Detay olarak neyin nereye yapıldığı gösteriliyor birebir pratik uygulamaları yapabiliyoruz. Burada yaptığımız işi ne için yaptığımızı anlıyoruz. Tabi ki bunun sonucunda çok daha verimli çok daha faydalı şeyler yapabileceğimize inanıyorduk ki burada çok daha kolay yaptığımızı da gördük. Çok güzel bir eğitim sistemi oluşturulmuş. Daha önceki bilgilerime burada edindiğim bilgileri de ekleyerek hastalarıma çok iyi hizmet verebileceğime inanıyorum. Bu eğitim çok ufkumuzu açtı. Burada öğrendiklerimizi sadece botoks ve dermal dolgu konusuyla sınırlamamak gerekiyor. Yaptığımız implant ya da diğer tedavilerde bunlarla destekleyerek çok daha iyi bir sonuç elde edeceğiz. Tabii bu eğitimi tamamlayan mezoterapi, piling ya da dermo roller gibi eğitimler olursa onlara da katılmak isterim. Çoğu eğitmen bildiklerini saklamayı tercih eder, sadece ufak tefek şeylerle geçiştirirler. Ama burada sorulan tüm sorulara daha özenerek ve eksiksiz cevap veriyorlar. Ayrıca eksik kaldığına inandıkları sorunuza ya da hataları tespit ettiklerinde onları tamamlayıcı yeni şeyler gösteriyorlar. Bu eğitimle bizi buluşturan Dentsem’e teşekkür ediyorum.
FÜSUN YILMAZ / İSTANBUL
Gayet başarılı ve donanımlı bir eğitim. Özellikle uygulamalar başladıktan sonra çok daha verimli olduğunu gördüm. Çok rahat bir şekilde uygulama yaptık ve buradan her an her hastaya uygulama yapabilecek donanıma sahip bir şekilde dönüyoruz. Buradan kendime güvenerek dönüyorum ve hastalarım da hazır. Dr. Xavier ve Pam işlerinde gayet başarılılar ve öğretmek için çok ciddi çaba sarfettiler.
BERZAN ÖZPOLAT / ADANA
Adana’dan katılıyorum. Eğitimin güzel ve interaktif olduğunu düşünüyorum. Soru soruyoruz ve anında cevaplar alıyoruz bu çok güzel. Birde tabiî ki teoriden sonra uygulama da güzel. Bizzat eğiticilerin ilgilenmesi hoş tabii ki. Eğitimciler çok sempatikler. Gerçektende teoride olmayan yalnızca pratikte yapılarak anlaşılabilecek pratik yapılarak kavranabilecek şeyler de güzel o hisleri iyi veriyorlar. Bu eğitimin bir ilerisi olan mezoterapi, peeling ve derma roller eğitimleri olursa onlara da katılmak isterim.
DR. ERTAN YILDIRIM / SAKARYA
Kulak burun boğaz uzmanıyım. Sakarya’ dan katılıyorum. Her iki basamakta da başarılı bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Ben bu konuyla ilgili iyi hazırlıklı gelmiştim okuyarak gelmiştim. Gerek okumak gerek video seyretmek yeterli değil. Gerçekten pratik ile bunu bütünlemek gerekiyor. Kursta bu olanağı elde ettiğime inanıyorum. Başarılı uygulamalarda bulunduk. O anlamda bir eksiğimi kapattığımı düşünüyorum şuanda bunun içinde çok teşekkür ediyorum. Başka bir branştan olmama rağmen sizlerin katkısı ile bu fırsatı Türkiye’de yakalamış olduk. Gerçekten çok teşekkür ediyorum. Eğitimcilerin her ikisi de konularına çok iyi hakim öğreticiler. Seviyemize uygun en basitinden yapılması gereken her şeyi bizlere öğrettiler. Fırsat bulunduğu zaman bunları daha da genişleterek tabi katılımcıların merakları ve ilgileri ile alakalı bir konu bu. Her sorumuza çok içten çok acık bir şekilde cevap verdiler. Bütün uygulamalarda başımızda durdular. Tek tek yine eksiklerimizi nasıl uygulama yapmamız gerektiğini gösterdiler. Tabi onların kontrolünde güvenli bir uygulama olmuş oldu. Biz de kendi eksiklerimizi danışarak kafamızdaki soruları yanıt aramaya çalıştık. Yani buradan ayrılırken geldiğim zamanki aklımda bulunan bütün sorulara yanıt bulmuş durumdayım merak ettiğim bütün konular ile ilgili cevapları aldım. Zaten çoğunlukla sordum öğrendim bundan da gerçekten çok memnunum. Belki bu eğitimin bir ilerisi olan Mezoterapi, derma roller ve peeling eğitimleri düzenlenirse yine o şansı elde etmek için katılmak isterim.
DEVRİM BİRİKEN SİPAHİ / İSTANBUL
Hem teori hem de pratik kısmıyla oldukça donanımlı bir eğitim. Pratikte aynı şekilde kendinize yapma imkanı da buluyorsunuz. Son derece etkili bir kurs kesinlikle çok büyük verim aldık. Bütün kursiyerler genel olarak çok memnun kaldı. Tam anlamı ile buradan botoks ve dermal filler uygulayarak öğrenip çıkıyorsunuz. Çok güven sağladık. Çünkü eğitmenler, her şeyi öğretiyor ve bütün eksik noktaları tamamen tamamlayıp öyle gönderiyorlar. Eğitimcilerin ikisi de çok iyi ayrı ayrı çok donanımlılar. Bütün bilgilerini de paylaşıyorlar zaten en önemlisi bu.
PROF. DR. DENİZ ÇETİNER / ANKARA
Gazi Üniversitesi’nden katılıyorum.  Benim gibi tüm katılımcılar için de oldukça başarılı son derece yararlı bir eğitim oldu. Hem Dr. Xavier hem de Pam son derece detaylı ve iyi anlatıyorlar. Bu güne kadar katıldığım diğer eğitimlere göre son derece iyi bir eğitim.  
AYÇA GÜÇLÜ / MERSİN  
Eğitime Anamur’dan katılıyorum. Eğitim beklemediğim kadar güzeldi. Pratiğe ve kliniğe yönelik çok güzel deneyimlerde bulunduk. Özellikle hocaların bizi motive etmesi ve anlayabileceğimiz şekilde öğretmeye çalışması çok başarılıydı. Pam ve Dr. Xavier, bütün samimiyet ile sorduğumuz her soruya cevap verdiler. İkisinden de son derece memnunuz.
İNCİ SÖNMEZ / İZMİR
Eğitime İzmir’ den katılıyorum. Ben şuana kadar pek çok kursa katıldım ancak bu eğitim çok farklı ve oldukça başarılı. İstediğimiz kadar uygulama imkanı da bulduk. O yüzden çok memnun kaldım diğer arkadaşlarıma da rahatlıkla tavsiye edebilirim. Eğitimciler iyiydi bize her şeyi öğretmeye çalıştılar. Yeni bir bakış acısı kazandırmanın yanında uygulama cesareti de verdiler.
BERNA AYAR / İSTANBUL
Eğitime İstanbul Göztepe’den katılıyorum. Eğitimi diğer eğitimlerle kıyasladığım zaman daha önce katıldığım birkaç kurs oldu. Gerçekten rahatlıkla bu eğitim en iyisi diyebilirim. Herkesin mutlaka uygulama yapmasına ve memnuniyete odaklı bir eğitim. Notların Türkçe olarak önden verilmesi ve eksiksiz olması çok güzeldi. Hem eğitmenlerden hem de organizasyon son derece profesyoneldi. Çok memnun kaldım.
NEDRET YILMAZ / MERSİN
Eğitime Mersin’den katılıyorum. Öncelikle çok memnun kaldığımı belirterek başlamak istiyorum. Dolu dolu iki gün teorik bilgiler aldık. Ve dolu dolu iki gün uygulama yaptık. Eğitimin uygulamalı olması bu kursun çok daha farklı olmasını sağladı ve bize güven verdi. Döndüğümüz zaman kendi iş yerlerimize çok daha rahat daha güvenli olacağız bu açıdan çok başarılı buluyorum. Eğitimciler mükemmeldi. Çok ilgiliydi her sorumuzu cevapladılar ve çok yardımcı oldular. Her konuda çok memnum kaldım. Dentsem’e de bize böyle bir eğitim fırsatı tanıdığı için teşekkür ediyorum.