Giriş Yap  |   Üye Ol
Yayın
Ürün Resmi
775.00 TL
Botox Eğitimi Londra’da yapıldı
Dentsem | Dişhekimliği Sürekli Eğitim Merkezi’nin Londra’da organize ettiği “Botulinum Toksin (Botox) ve Dermal Filler Uygulamaları” eğitimi 14 – 19 Haziran 2012 tarihlerinde gerçekleştirdi. Toplam 6 günlük programda 3 tam gün eğitim sürerken kalan zamanlarda da katılımcılar Londra’yı gezme fırsatı buldular. Innomed Traning'in kalitesinin ve titizliğinin doğal sonucu olarak uzun yıllardır gerçekleştirdiği katılımcı anketlerinden elde ettiği 98,5 memnuniyet oranına benzer bir oran Türk katılımcılarla yapılan son eğitimde de yakalandı.
27.06.2012
Dentsem | Dişhekimliği Sürekli Eğitim Merkezi’nin Londra’da organize ettiği “Botulinum Toksin (Botox) ve Dermal Filler Uygulamaları” eğitimi 14 – 19 Haziran 2012 tarihlerinde gerçekleştirdi. Toplam 6 günlük programda 3 tam gün eğitim sürerken kalan zamanlarda da katılımcılar Londra’yı gezme fırsatı buldular.

İngiltere’de “En iyi uygulamalı Kurs (Best Training Course)” ödülüne sahip Dr. Xavier Goodarzian ve ekibi tarafından verilen eğitim simultane olarak Türkçe’ye çevirildi. Innomed Traning'in kalitesinin ve titizliğinin doğal sonucu olarak uzun yıllardır gerçekleştirdiği katılımcı anketlerinden elde ettiği 98,5 memnuniyet oranına benzer bir oran Türk katılımcılarla yapılan son eğitimde de yakalandı.

Eğitimde hayal edilenin çok üzerinde gerçek hasta ve gerçek malzeme ile katılımcılara tanınan uygulama fırsatı, katılımcılara eğitim sonrası uygulama konusunda büyük bir cesaret verdi. Gerçek malzeme ve gerçek modellerle yapılan eğitim, özellikle Türkiye’de yapılan ve uygulamayı yüze birkaç nokta işaretlemekten ibaret olarak kabul eden farklı botoks ve dermal filler eğitimlerine önceden gitmiş katılımcılar açısından etkileciydi.

Profesyonel olarak hazırlanmış ders notlarının yanı sıra konforlu bir eğitim ortamının sağlandığı eğitimin içeriğinde şu başlıklar yer aldı: Botulinum Toksin Temel Eğitimi (Basic) (Glabella, alın, gözler, göz altı, burun çevresi), “Botulinum Toksin İleri Seviye (Advanced)” (Alt-yüz bölgesi ve boyun, oral-fasiyal endikasyonlar ve tedavileri), “Dermal Dolgu Temel Eğitimi (Basic)” ile “Dermal Dolgu İleri Seviye (Advanced)” (Nasolabial bölge, dudaklar, ağız köşeleri, yanaklar, çene hattı ve glabella endikasyonları). 16 diş hekimi ve uzman doktorun katıldığı eğitimde katılımcılar, Botox Uygulamaları Temel ve İleri Düzey, Dermal Filler Uygulamaları Temel ve İleri Düzey eğitimlerini tamamlayarak toplam 4 adet sertifika aldılar.

Katılımcılar, “Botulinum Toksin (Botox) ve Dermal Filler Uygulamaları” eğitimi ile ilgili görüşlerini şu şekilde ifade ettiler:

Diş Hekimi Tansu Şen


30 yıldır Kadıköy’de diş hekimliği yapıyorum. Son zamanlarda bu tarz kursları takip etmeye başladım. Bugünkü kurs takip ettiklerimin gerçekten en iyisi. Dr. Xavier Goodarzian ve ekibi gerçekten hem çok mütevazı hem de çok yardımcı oluyorlar. Bilgilerini gizlemeden en detay noktalara kadar bizlerle paylaşıyorlar. Müthiş rahatlar, hakikaten eğitim çok keyifli geçiyor. Artık Botoks ve Dermal Filler’i İstanbul’da çok rahat yapacağımı düşünüyorum. Pratik imkânı çok fazla üç gün devamlı pratik yaptık.

Teoride çok güzel, çok güzel hazırlamışlar. Dentsem olarak da güzel hazırlanmışsınız. Eğitim öncesi başlayan ve eğitim süresince devam eden profesyonellik beni oldukça etkiledi.

Diş Hekimi Hürcan Demircan

Eğitim’e İzmir’ den katılıyorum. Gerçekten eğitimden çok memnun kaldım. Eğitime katılmadan önce “acaba yapabilir miyim” diye şüphelerim vardı. Yani “kısa sürede belki her şeyi öğrenemem, unuturum, yapamam” gibi endişelerim vardı. Ancak şu an Türkiye’ye gittiğimde kesinlikle uygulamaya başlamayı düşünüyorum. Adım adım her şeyi çok güzel biçimde planladım. Eğitimde her bilgi sindire sindire teknik olarak mükemmel biçimde anlatılıyor. Eğitimden çok çok memnun kaldım. Pek çok açıdan beni tatmin etti. Artık gayet rahat uygulayabileceğimi düşünüyorum. Zaten uygulamayı burada defalarca yaptık. Şu an yapabilir seviyedeyim. Kendime de güveniyorum eğitime katılmadan önceki tereddütlerim tamamen ortadan kalktı.

Eğitim saatleri biyolojik saatlere uygun olarak hazırlanmış. Dinlerken ya da uygulama zamanlarında hiç zorlanmadım. Sıcaklık farkına rağmen kesinlikle hiç yorgunluk hissetmedim. Hem kaldığımız otel hem de eğitimin yapıldığı otel çok güzeldi. Her ikisi de Londra’nın iki farklı merkezinde yer alıyor. Kaldığımız otel oldukça konforluydu. Ayrıca çok merkezi bir konuma sahipti. Otelde olsun eğitim gördüğümüz otelde olsun yemek acısında da çok güzeldi sağlıklıydı gayet iyiydi. Alışveriş yaptık eğlendik çok güzeldi, ben hem çok eğlendim hem de çok güzel şeyler öğrendim. Mesleğime bu eğitimin ayrı bir boyut kazandırdığını düşünüyorum.

Doç. Dr. Erol Akın

Ortodonti uzmanıyım. Benim açımdan eğitim gerçekten hem başarılı hem de çok keyifli geçti. Eğitmenler bir kere kesinlikle bir şeyler vermeye açık insanlar gizlemiyorlar, yardımcı oluyorlar. Bunlar çok önemli faktörler. Onun için hani kendi mesleki gelişimim acısından çok önemli buluyorum. Özellikle ben ortognatik cerrahi çalıştığım için de diş eti gülümsemelerinde yapılabilecek çok şey olduğunu gördüm. Dolayısıyla benim için çok faydalı oldu. Bunun bence burada kalmaması devamının bir şekilde gelmesi gerekir. Özellikle ağrı tedavisi ile ilgili bir program yapılırsa bence iyi olur. Genel olarak organizasyondan da memnun kaldım. Ekip arkadaşlarından ve kursiyer arkadaşlardan herhangi bir sıkıntımız olmadı. Zaten eğitmenler de gayet iyiler onlardan da çok memnun kaldım.

Diş Hekimi Bahar Bostan

Eğitime İstanbul’ dan katıldım. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2008 yılında mezun oldum. Serbest diş hekimi olarak çalışıyorum. Eğitimin içeriğinden çok memnun kaldım. Açıkçası ben araştırma yaptıktan sonra bu eğitime katılmaya karar vermiştim. Hani acaba “doğru bir eğitim mi doğru bir hekim mi” diye. Çünkü aynı kursu yapan bir sürü yer olabiliyor. Yaptığım araştırmalar sonucunda zaten başarılı bir hekim olduğunu gördüm. Onların kliniğinin sitesini inceleyip gelmiştim ki sonucunda da memnun kaldım. Özellikle de bence pratiklerinin bize de yaptırılmış olması çok iyi ki bir çok kurstaki belki de en büyük eksik. Eğitim özellikle uygulama açısından çok başarılı. İstanbul’a gittiğimde çok rahat uygulamaya başlayacağımı düşünüyorum.

Diş Hekimi Kemal Kutlutürk

Malatya’ da serbest olarak çalışıyorum. Ağız diş sağlığı merkezim var. Ayrıca Malatya’da bir de güzellik merkezim var. Aynı zamanda güzellik uzmanı bir diş hekimiyim. Böyle bir kursu uzun zamandır düşünüyordum. Yüz, bizim meslekle de çok yakından alakalı bir bölge. Bir insanın yüzüne bir diş hekimi gözü ile bakmak çok çok daha farklı bir olay bana göre. Onun için de böyle bir ihtiyaç hissettiğim için bu kursa katılmaya karar verdim.

Genel olarak eğitimden çok memnun kaldım. Gerçekten çok doyurucu bir eğitimdi. Burada öğrendiklerimi Malatya’ya gider gitmez uygulayacağım. Çünkü bekleyen hastalarım da var. Bu eğitimle birlikte bir takım şeyleri de değiştireceğimizi düşünüyorum. Bu eğitimden sonra önceden uygulanan artık zamanı geçmiş devri geçmiş bir takım uygulamaları da muhtemelen devre dışı bırakacağım. Böyle bir eğitime aracılık ettiği için Dentsem’e de çok teşekkür ediyorum.

Dr. Koray Tuna
Ankara’dan katılıyorum protez uzmanıyım. Ben diş hekimi protez uzmanı olduğum için özellikle kendimi kozmetik diş hekimliği alanında geliştirmek istiyorum ve biz hastaya ne kadar güzel dişler de yapsak bunu bir şekilde dudak ile yüzdeki estetik ile birleştirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda kendimi geliştirmek istediğin için bu eğitime katıldım. Benim için “kişisel gelişim” oldu diyebilirim. Bu kursta da gerçekten son derece tatmin oldum. Ben bu kadar çok canlı hasta üzerinde uygulama yapacağımızı düşünmüyordum. Modeller üzerinde veya işte cansız mankenler üzerinde bir şeyler yapılacak sanıyordum. Ancak burada gerçekten canlı hastalar üzerinde canlı insanlar üzerinde ve isteyene istediği kadar örnek yaptırdılar. Bu konuda çok başarılı buldum. Şu anda kendimi muayenehaneme gittiğimde uygulamaya başlayacak kadar yeterli hissediyorum. Çok az eğitimde insan bu kadar kendini yetkin hissederek kursu tamamlıyor. O hissiyatı burası verdi.

Dr. Özgür Çetiner

İstanbul’ dan katılıyorum doktor arkadaşımdan böyle bir eğitimden haberdar oldum. Bu tarz bir kursu istediğimi biliyordu. Oda internetten gezerken rastlamış hemen beni aradı sağ olsun ben de böyle bir eğitim olduğunu duyunca direkt Dentsem’le temasa geçtim. Eğitimden son derece memnun kaldım. Daha önce defalarca farklı konularda bu tarz eğitimlere katılmıştım. Bu eğitimin içeriği profesyonelce hazırlanmış. Eğitmenimizden de son derece memnunum. Genel hatları ile güzel bir eğitim oldu. İyi organize edilmiş. Bir kere Dr. Xavier çok güzel anlatıyor. Tane tane anlatıyor hızlı anlatmıyor, sorulara güzel cevap veriyor. Bunlar güzel şeyler. Çünkü çok hızlı bir şekilde konuşsa geçiştirse bunları anlamayabiliriz. Öğretmeye odaklı bir eğitici. Şuan ki gördüğüm eğiticiler arasında hem pratik hem teorik olarak en güzel hazırlanmışı.

Ayrıca şunu da özellikle belirtmek istiyorum. Ben bu güne kadar birçok organizasyon ekibi ile birçok eğitime katıldım. Bu organizasyonda Dentsem olarak, eğitim öncesi yani uçağa gelene kadar ki safhayı çok güzel planlamışsınız. Ben kendimi çok güvende hissettim. Çok ince ayrıntılara kadar düşünmüşsünüz. Uçak check-in’ine kadar en ince ayrıntıyı düşündünüz. Bunlar bizim çok yoğun çalışma hayatımızda çok fazla düşünemediğimiz şeyler. Yani hava alanına gelip uçağa kadar tıkır tıkır her şeyin işlediğini düşündüm o bana büyük bir mutluluk verdi, güven verdi. Öyle başlayınca da olaya açıkçası daha pozitif yaklaşıyorsunuz her şeye.

Diş Hekimi Filiz Yıldız

İstanbul’dan katılıyorum. Serbest çalışıyorum muayenehanem var. Bu eğitimden düşündüğümden çok daha fazla verim aldığımı düşünüyorum. Yani buraya gelirken eğitimin biraz daha uygulamadan uzak olacağını düşünüyordum.

Burada çok sayıda canlı hasta üzerinde uygulama yapabilme şansımız büyük nimet bizim için. Her yönüyle oldukça memnun kaldım.